Nowoczesne promienniki gazowe na tarasie i w ogrodzie

Wykreowanie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej blisko domu jest dzisiaj naprawdę proste. Olbrzymia ilość nowoczesnych mebli ogrodowych oraz dodatków sprawiają, że kącik wypoczynkowy może idealnie wpisywać się w konkretne potrzeby i oczekiwania. Szukając niebanalnych dodatków, warto zwrócić uwagę na promienniki gazowe. Urządzenia te z powodzeniem możemy dzisiaj wykorzystać w przydomowych ogrodach czy na tarasach.

Czym jest promiennik gazowy?

Nowoczesne przestrzenie ogrodu łączą elegancję i funkcjonalność. W miejscach takich odpoczywamy, spędzamy czas w gronie bliskich i znajomych, organizujemy grilla. By letnie dni nie miały końca, warto zadbać o nasz komfort również po zmroku. Kiedy temperatura spada, wystarczy włączyć promiennik gazowy i cieszyć się większym komfortem – mówią przedstawiciele firmy vulkan.com.pl. Promienniki gazowe jeszcze do niedawna były kojarzone wyłącznie z restauracjami czy kawiarniami. Dzisiaj możemy korzystać z nich we własnych ogrodach, na tarasach czy werandach. Urządzenia te są bezpieczne, posiadają niezbędne atesty, a ich użytkowanie nie jest trudne. Promienniki gazowe emitują ciepło w promieniu nawet do 5 metrów. Takie urządzenie z pewnością pozwoli na przedłużenie lata i cieszenie się każdą chwilą blisko natury.

Jak działa promiennik gazowy?

Nowoczesne promienniki gazowe to urządzenia zasilane butlą z gazem. Butla schowana jest wewnątrz promiennika, dzięki czemu nie wpływa ona na estetykę otoczenia. Urządzenie posiada włącznik zapłonu oraz pokrętło regulacji wysokości płomienia. Pozwala ono na regulowanie zarówno intensywności pracy urządzenia, jak i prędkości spalania gazu. Szacuje się, że butla starcza na 15-32 godziny działania urządzenia. W czasie jesieni i zimy promiennika warto osłonić dedykowanym pokrowcem.