Ogrzewacz ogrodowy – jak to działa?

Tegoroczny sezon ogrodowy możemy uznać za otwarty! Zanim zaczniesz w pełni cieszyć się latem, zadbaj o swój ogród – posadź kwiaty, przytnij krzewy, skompletuj meble i oświetlenie… W zewnętrznej aranżacji warto uwzględnić jeszcze jeden element – ogrzewacz tarasowy. Funkcjonalne urządzenie podniesie komfort wypoczynku w chłodne dni. Jaki ogrzewacz najlepiej sprawdzi się w ogrodzie? Sprawdź nasze rady!

Gazowy ogrzewacz tarasowy – bezpieczne i praktyczne rozwiązania

Ogrzewacze ogrodowe, czyli promienniki, dzielą się na dwa główne typy: gazowe i elektryczne. Znacznie większą popularnością niż modele wymagające podpięcia do zasilania cieszą się urządzenia napędzane gazem. Ogrzewacz ogrodowy wyposażony w butlę ukrytą w obudowie jest bezprzewodowy, więc można ustawić go w każdym miejscu na posesji. Konstrukcja jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak woda, promieniowanie UV, niska i wysoka temperatura. Urządzenia zaczynają pracować zaraz po ich uruchomieniu. Ich walorem jest prosta obsługa i bezpieczeństwo użytkowania. Promienniki gazowe nie tylko podnoszą temperaturę powietrza, ale również subtelnie rozjaśniają przestrzeń.

Efektywna praca na każdym tarasie

Promienniki tarasowe oferowane przez uznanych producentów różnią się od siebie konstrukcją oraz mocą, a zatem również zasięgiem działania. Najbardziej popularne są tak zwane parasole grzewcze. Modele o największej mocy są w stanie szybko ogrzać nawet duży taras (ciepło odczuwane jest w promieniu nawet 5 metrów). Bezpośrednio przy komplecie mebli warto ustawić niski promiennik, który ogrzeje osoby siedzące na kanapie czy krzesłach.