Czy urządzenie małej kuchni jest trudne?

Niewielkie kuchnie czy aneksy kuchenne to rozwiązania stosowane przede wszystkim w mieszkaniach blokowych. Zorganizowanie takiej przestrzeni nie jest dzisiaj trudne – przekonują projektanci. Olbrzymi wybór mebli kuchennych pozwoli na zaaranżowanie takiej przestrzeni zgodnie z własnymi potrzebami.

Jak tworzone są dzisiaj meble kuchenne?

Zanim zdecydujemy się na konkretny zestaw meblowy, warto z bliska przyjrzeć się oferowanym dzisiaj technologiom. Meble tworzone są z płyt meblowych lakierowanych lub lawinowych, ich wnętrze zabezpieczone jest przed wilgocią, odkształcaniem czy ścieraniem. Nieograniczony wybór laminatów czy dekorów pozwala na wykreowanie kuchni marzeń. Atutem są również markowe akcesoria, jak np. zawiasy z cichym domykiem czy prowadnice z hamulcami. Takie rozwiązania sprawiają, że codzienne korzystanie z mebli kuchennych jest przyjemnością. Komplety meblowe są niezwykle rozbudowane. Poza klasycznymi elementami znajdziemy w nich również elementy pod zabudowę, jak i kosze cargo czy przeszklone witryny.

Niewielkie kuchnie blokowe – jak je urządzić?

Mała kuchnia w bloku z wielkiej płyty nie musi być nudna i przewidywalna. Współcześnie projektanci proponują wiele kompletów meblowych, dedykowanych właśnie dla mniejszych pomieszczeń. Mała kuchnia w bloku zaskoczy, jeśli postawimy na nowoczesną zabudowę, np. meble lakierowane, bez klasycznych uchwytów czy klamek. Nowoczesne meble w takiej zabudowie pozwolą na odbijanie światła wpadającego przez okno – w ten sposób pomieszczenie kuchenne wyda się znacznie jaśniejsze i optycznie większe. Dobrym rozwiązaniem w aranżowaniu mniejszych kuchni blokowych jest wykorzystanie elementów takich jak kosze cargo. Pozwolą one optymalnie wykorzystać daną przestrzeń i znaleźć miejsce do przechowywania np. butelek wina czy wody.