Znajdź dopasowane do potrzeb zadaszenie przyścienne

5 months ago

Wypoczynek blisko natury i na świeżym powietrzu to zawsze dobry pomysł. Nie musimy jednak wyjeżdżać do lasu czy poza miasto, aby zakosztować uroków płynących z natury. Dobrym pomysłem jest zaaranżowanie naszego tarasu – zadaszenie przyścienne to jedna z najchętniej wybieranych propozycji. Jak wykorzystać nasz taras i jak go zaaranżować, aby miejsce to zachęcało do odpoczynku?

W poszukiwaniu inspiracji na zadaszenie przyścienne

Idealny taras to miejsce, gdzie możemy odpoczywać, zapraszać znajomych, ale również podawać posiłki naszym bliskim. Takie miejsce stanie się też przestrzenią do zabaw dla naszych dzieci czy miejscem do pracy. Chcąc zaprojektować je z pomysłem warto wykorzystać gotowe propozycje topowych producentów – tworzą oni aranżacje, które możemy wprost skopiować na nasz taras!

Kluczem do stworzenia wygodnego miejsca wypoczynkowego jest zadaszenie przyścienne. Element ten to klasyczna pergola w nowoczesnym wydaniu! Zadaszenie przyścienne stworzone jest z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. To także materiały zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Konstrukcja zadaszenia przyściennego wykonana jest za aluminiowych elementów łączonych modułowo. W praktyce oznacza to, że możliwe jest zadaszenie dowolnej przestrzeni: zarówno małych, jak i dużych tarasów. Na szczycie znajduje się dach wykonany z listew uchylnych. Ich pozycja może być regulowana w zależności od naszych potrzeb i tego, ile światła słonecznego ma wpadać pod pergolę.

Wygodna leżanka ogrodowa

Jak zaaranżować taras w sposób wygodny? Możliwości jest wiele, a jednym z najchętniej wybieranych elementów w ostatnich latach jest wygodna leżanka ogrodowa wykonana z technorattanu. Leżanka taka posiada regulowany zagłówek, przez co sami decydujemy o tym w jakiej pozycji możemy się opalać czy czytać.

 

 

Metody Grabowski