Wypoczynek w pobliżu gór

4 years ago

Góry od zawsze fascynowały ludzkość: niedostępne szczyty owiane chmurami i mgłą zachęcały do wspinaczki, pokonywania własnych słabości. Obecnie wspinaczka górska to jedna z chętniej uprawianych dyscyplin sportowych w Polsce. Być może istotny jest także fakt, że w naszym kraju posiadamy wiele wspaniałych pasm górskich.

Co robić w górach?

Wypoczynek w górach pozwala na spokojne kontemplowanie przyrody, trekking, spokojne spacery, jazdę na rowerze. Warto zastanowić się, jakie pasmo będzie dla nas najlepsze – większość Polaków rekreacyjnie wybiera się w Tatry, aby podziwiać ich piękno, rzadziej: aby się po nich wspinać. Szukając miejsca idealnego na bazę wypadową warto wybrać miasto mniej zatłoczone i znacznie tańsze niż Zakopane. Do tego idealnie nadaje się Bukowina Tatrzańska!
Bukowina znana jest przede wszystkim z licznych wyciągów narciarskich. Podczas pobytu w tym wyjątkowym miejscu warto skorzystać z licznych karczm i restauracji, zapoznać się z ofertą położonych w Bukowinie term. Niedaleko stąd również do Zakopanego – możemy urządzać sobie jednodniowe wycieczki na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę! Jeśli szukamy wysokiej klasy noclegu w niskiej cenie warto przejrzeć najlepsze oferty – willa bukowina tatrzańska

Metody Grabowski