Wady i fake news personalizowanych aplikacji mobilnych

Każdy medal ma dwie strony – dobrą i złą. Tak, mobile app development services są w stanie przynieść ogrom korzyści. W przyszłości – zysków. Warto jednak wskazać na to, że spersonalizowana aplikacja mobilna ma też kila wad.

Minusy aplikacji mobilnych

Zainteresowanie mobile app development jest duże. Nie ma się czemu dziwić, bowiem jest to w stanie przysporzyć dużej ilości nowych klientów, wykorzystujących na co dzień mobilne urządzenia, jak smartfony. Trzeba jednak przyznać, że takie aplikacje mają wady, a zaliczyć do nich trzeba:

  • wymóg instalacji – “a muszę?”, “czy to jest konieczne?”, “przecież to zajmuje pamięć w moim telefonie”. Może i sama instalacja nie zajmuje dużo czasu, ale nie każdy klient będzie przekonany do tego typu czynności.
  • niska kompatybilność – aplikacje na Androida nie będą kompatybilne z systemami użytkowanymi w przypadku iPhone.
  • aktualizacja – niezbyt często, ale jednak trzeba w końcu będzie dokonać aktualizacji. Tego typu działania mogą wpływać na obniżenie User Experience.
  • duży koszt produkcji – mobile app development company musi zaangażować zdecydowanie większe siły w tego typu usługi, niż w stworzenie strony internetowej.

Celem tej listy nie jest zniechęcenie klientów do tego, aby zamówić mobile application development. Każdy konsument musi być jednak świadom tego, że każdy “kij ma dwa końce”.

Fake news dla aplikacji mobilnych

Mobile app development services musi odbywać się na wszystkie systemy operacyjne: iOS, Android, itd. Nie! Można wykorzystać tylko jeden system operacyjny. Który będzie najkorzystniejszy? Warto to ocenić na podstawie statystyk, jakie są dostępne online. 

Wiele osób jest przekonanych, że z aplikacji mobilnych korzysta tylko młode pokolenie. Kolejny mit, który warto obalić. Otóż niejedna top mobile app development company (m.in. 10Clouds) tworzy produkty skierowane tylko i wyłącznie do użytku przez starsze pokolenie. 

Aplikacje mobilne z wykorzystaniem technologii webowych

To taka alternatywa dla tych osób, które nie są do końca przekonane do spersonalizowanych aplikacji mobilnych. Mobile application development company jest w stanie zapewnić stronę, którą będzie można zainstalować na komputerze, urządzeniu mobilnym. Do wykorzystania są również aplikacje hybrydowe, które to będą otoczone w kontener aplikacji mobilnej. Ta druga propozycja polecana jest w szczególności, takim przedsiębiorstwom, gdzie koszta odgrywają znaczącą rolę, czyli m.in. dla tych firm, które są dopiero na początku zakładania swojej działalności gospodarczej.