Tworzenie produktów cyfrowych

Uruchomienie nowej usługi wcale nie jest łatwą rzeczą. Podobnie, jeżeli chodzi o wprowadzenie nowego produktu na rynek. Przedsiębiorcy, którzy głowią się nad tym, jak to zrobić, mogą wykorzystać pomoc 10Clouds, która w swojej ofercie ma Digital Product Development.

Digital Product Development – na czym polega?

Decydując się na omówienie tego tematu, należy wspomnieć o tym, że jest to projekt, którego głównym założeniem będzie m.in. udzielenie odpowiedzi na takie pytania, jak “co tak naprawdę chce się osiągnąć?”, “Jakie narzędzia można przy tym wykorzystać?”, itd. Aplikacja jest podstawą do tego, aby móc ruszyć dalej, dzięki czemu powstaje produkt, lepiej dopasowany do potrzeb współczesnych klientów.

Etapy tworzenia Digital Product Development

Digital Product Development to projekt, który musi zostać podporządkowany kilku zasadom. Tylko dzięki temu będzie można stwierdzić, że wszystko trzyma się jednej, zwartej całości, stwarzając nowe możliwości przed klientem. O czym jest dokładnie mowa?

Analiza i badanie

Tylko dzięki temu będzie można stwierdzić, z jakim dokładnie otoczeniem ma się do czynienia. Te dwa kroki mają na celu minimalizację błędów, które to mogłyby wystąpić w przyszłości. Tak, wystąpią one na pewno, ale dzięki temu, że analiza zostanie przeprowadzona w sposób dokładny, wszystko będzie prezentowało się znacznie lepiej. Umożliwia to przygotowanie aplikacji, która będzie zdecydowanie łatwiejsza do wdrożenia.

Projekt

To właśnie na tym etapie powstaje cała architektura aplikacji, która to musi zostać dopasowana do potrzeb klienta. Ten etap ma na celu stworzenie makiety klikalnej, która pomaga wychwycić także elementy, wymagające poprawy. Programiści mogą bazować już na szkielecie, który w następnych etapach będzie przeobrażony w coś bardziej “namacalnego”.

Praca programistów

To właśnie ten moment, kiedy programiści zabierają się pracę, której celem jest sprawdzenie prawidłowej funkcjonalności danej aplikacji. Jeżeli coś nie będzie działać, jeszcze na tym etapie będzie można pomyśleć o zmianie założonego kierunku, aby móc zaoferować coś znacznie lepszego klientom. 

Publikacja systemu

Po przeprowadzonych testach, Digital Product Development pozwala na start systemu. Na to, aby nie tylko inwestor mógł zweryfikować swoje oczekiwania, ale także użytkownicy. Ich ocena jest najważniejsza. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się, czy produkt jest funkcjonalny, łatwy w odbiorze i tak samo łatwy w obsłudze.