Tarasy przydomowe zadaszone – stwórz wymarzony taras

5 months ago

Szukając idealnego miejsca na relaks warto zwrócić uwagę na przestrzeń wokół nas: tarasy przydomowe zadaszone to propozycja, która pozwoli nam wykorzystać lato bez konieczności planowania dalekich wyjazdów! Jak zaaranżować idealny taras? Jakie meble i dodatki wybrać?

Tarasy przydomowe zadaszone – wybieramy idealne meble

Jakie meble sprawią, że tarasy przydomowe zadaszone staną się idealny miejscem wypoczynkowym? Podstawą są wygodne i funkcjonalne meble ogrodowe, które znajdziemy u topowych producentów. Tarasy przydomowe zadaszone mogą być zaaranżowane przy pomocy eleganckich mebli technorattanowych – są one dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych i wysoce cenionych przez użytkowników. Technorattan do złudzenia przypomina naturalny rotang, jest wysoce odporny na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, nie chłonie wilgoci i brudu. Alternatywą dla technorattanu mogą okazać się nowoczesne meble modułowe: w kolekcjach znajdują się elementy, które możemy wykorzystywać osobno lub łączyć ze sobą.

Tarasy przydomowe zadaszone – jakie zadaszenie wybrać?

Decydując się na tarasy przydomowe zadaszone koniecznie pomyślmy o rodzaju zadaszenia – wśród rekomendowanych wymienia się innowacyjne pergole metalowe. Ich konstrukcje tworzone są z wysokiej jakości aluminium  malowanego proszkowo. Dzięki temu aluminium nie jest podatne na wilgoć oraz na pojawianie się ognisk rdzy. Na szczycie pergoli znajduje się dach – w najchętniej wybieranych modelach pergoli jest on wykonywany z aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi. Dachy w pozycji zamkniętej są całkowicie odporne na wilgoć – ochronią nas one przed niespodziewanym deszczem.  Dach nie nagrzewa się: oznacza to, że w trakcie upalnego dnia będzie on tworzył dla nas komfortowy cień.

 

Metody Grabowski