Szkolenia podatkowe – czego można się na nich dowiedzieć?

4 years ago

Szkolenia podatkowe są kierowane do przedsiębiorstw, biur rachunkowych oraz pracowników administracji. Poruszane na nich kwestie mogą bowiem w znacznym stopniu pomóc im w należytym wykonywaniu swoich obowiązków oraz w uniknięciu nieprawidłowości w rozliczeniach z fiskusem.

Zmiany przede wszystkim

Głównym celem organizowania szkoleń podatkowych jest zapoznanie ich uczestników ze zmianami zachodzącymi w polskim prawie podatkowym. Prawo to jest jednym z najbardziej zawiłych na świecie, a ponadto niemalże co roku pojawia się w nim od kilkunastu do kilkudziesięciu nowelizacji. Nowelizacje te często są na tyle rozległe, że zmieniają sposób naliczania podatków w wielu firmach, powodując konieczność zupełnego przeorganizowania pracy działu finansowego.
Na szkoleniach podatkowych można zatem zapoznać się, jakich odliczeń podatkowych nie można już dokonać lub jakie nowe odliczenia zostały zapisane w ustawie. Ponadto porusza się na nich temat możliwości korzystania z rozliczeń w formie ryczałtu oraz rozliczania się z zysków uzyskanych za granicą. W czasie kursu poruszony może być również aspekt rozliczania się przez firmy zarabiające na terenie Polski, ale posiadające siedziby poza jej granicami.

VAT, CIT i nie tylko

W przypadku szkoleń podatkowych kierowanych do profesjonalistów można natrafić na szkolenia podatkowe wyspecjalizowane. Mogą one dotyczyć choćby podatku VAT, na podstawie którego rozlicza się bardzo wielu przedsiębiorców, jak i podatku CIT, czyli podatku dochodowego od osób prawnych. Oba te podatki cechują się wysoce skomplikowanym sposobem naliczania ich wysokości oraz korzystania z poszczególnych odpisów i zwolnień podatkowych. Przedsiębiorcy bardzo często obawiają się więc, że dokonali nieprawidłowego rozliczenia z Urzędem Skarbowym i że będą musieli ponieść tego konsekwencje.
Co ważne, szkolenie poruszające tematykę podatków odprowadzanych przez przedsiębiorstwa, może też obejmować omówienie sposobu przeprowadzania audytu podatkowego, a następnie optymalizacji podatkowej. Optymalizacja ta pozwala bowiem w legalny sposób obniżyć wysokość płaconych podatków, wskazać i zniwelować ryzyko podatkowe, a niekiedy zaproponować nawet zupełnie nowy sposób naliczania podatków (np. rezygnację z ryczałtu). Zakres szkolenia podatkowego można więc dobrać w zależności do potrzeb każdej zainteresowanej nimi osoby.
Profesjonalne szkolenia podatkowe prowadzi http://www.union.katowice.pl/

Metody Grabowski