Spacerówki – jaki model wybrać?

1 year ago

Wspólne spacery z dzieckiem to codzienność każdego rodzica. Przechadzki do parku czy lasu dają olbrzymią szansę na zaczerpnięcie świeżego powietrza, dotlenienie się. Warto zadbać o to, aby spacer przebiegał w miłej atmosferze. O komfort dziecka i rodzica zadba odpowiednio dobrany wózek spacerowy. Na jakie elementy zwracać uwagę podczas kupna spacerówki?

Czym kierować się podczas wyboru wózka?

Wybór wózków spacerowych jest dzisiaj olbrzymi – znajdziemy je przede wszystkim w sklepach topowych producentów. Szukając idealnego modelu zazwyczaj skupiamy się na designie, kolorystyce oraz cenie, zapominając o tym, jak ważne są trwałe materiały oraz odporność tworzyw na uszkodzenia. Zasadniczospacerówkipowinny być jednocześnie wygodne, lekkie, funkcjonalne. Bardzo ważna jest wygoda i bezpieczeństwo malucha.

Funkcjonalne wózki spacerowe dla dzieci

Spacerówki to obecnie jedne z najchętniej kupowanych modeli wózków. Wiele modeli tworzonych jest w taki sposób, aby spełniały rolę wózków całorocznych. Konstrukcje wózków oparte są na stabilnych tworzywach odpornych na odkształcenia i koślawienie. Liczne punkty regulacji pozwalają na dostosowanie parametrów wózka zarówno do potrzeb dziecka, jak i rodzica. Warto zwrócić szczególną uwagę na kółka – tworzone są one na kilka sposobów, istotne jest to, aby były osadzone na ruchomej głowicy pozwalającej na ich rotowanie. Dzięki temu wózek będzie się prowadzić znacznie wygodniej i stabilniej.

Funkcjonalne dodatki dla rodziców

Nowoczesne wózki spacerowe projektowane są w tak sposób, aby były dogodne w użytkowaniu również dla samych rodziców. Ergonomiczne uchwyty, możliwość prostego składania, liczne schowki i torby (np. na zakupy) to tylko niektóre z wielu propozycji producentów wózków.

 

 

Metody Grabowski