Praca za granicą oraz ubieganie się o zwrot podatku z Danii –czyli kilka cennych wskazówek

1 year ago

Pracując legalnie za granicą można ubiegać się o różne wsparcie finansowe, ale również i o zwrot podatku z Danii. Warto jednak podkreślić to, że czasem trzeba się nabiegać z dokumentami, aby przedstawić swoją umowę, dochód i składki, jakie zostały odciągnięte. Warto jednak to zrobić, ponieważ taki zwrot to zawsze dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć na różne cele.

Do kiedy należy złożyć wniosek o zwrot podatku z Danii?

 

W duńskich urzędach sprawa wygląda w taki sposób, że termin upływa 1 maja lub 1 lipca. Termin zależy jest od tego, co znajdzie się w swojej deklaracji podatkowej. Tam powinno zostać to wszystko zaznaczone i wyjaśnione.

 

Czy rozliczenie się z duńskim urzędem jest obowiązkowe?

 

W przypadku tego kraju rozliczenie się jest obowiązkowe i należy o tym pamiętać, ponieważ za nierozliczenie się urząd może nałożyć bardzo wysokie kary finansowe, ponieważ jest to traktowane, jako odpowiedzialność karna.

 

W jaki sposób otrzymuje się zwrot podatku z Danii?

 

Od jakiegoś czasu zwrot podatku z Danii otrzymywany jest tylko i wyłącznie na konta bankowe zarejestrowane w NemKonto, więc o posiadanie takiego konta trzeba odpowiednio wcześniej sobie zadbać.

 

Jak widać – rozliczanie z urzędem duńskim jest opłacalne, ponieważ unikamy kar finansowych, a jeszcze dodatkową gotówkę ze zwrotu podatku można otrzymać. Pracując za granicą i zarabiają tam pieniądze trzeba dostosować się do panujących tam warunków.

Metody Grabowski