Patelnia grillowa – prosty sposób na wyjątkowe dania!

Czy możliwe jest odtworzenie smaku grillowanych potraw we własnym domu, bez względu na pogodę na zewnątrz i porę roku? Zdecydowanie tak – pomoże w tym patelnia grillowa, której odpowiednia budowa i innowacyjne materiały pozwolą na wykreowanie doskonałych dań z grilla. Jak tworzone są profesjonalne patelnie grillowe?

Funkcjonalna patelnia grillowa w kuchni

Patelnia grillowa to element wyposażenia kuchni, którego nie może zabraknąć w domach miłośników smaków lata. Nie ma bardziej letnich dań niż kukurydza z rusztu czy też warzywno-mięsne szaszłyki z grilla. Aby móc delektować się ich smakiem cały rok, warto wybrać funkcjonalną patelnię, która umożliwi smażenie doskonałych dań. Jak skonstruowana jest nowoczesna patelnia? Przede wszystkim uwagę zwraca jej dno – patelnia grillowa posiada charakterystyczną, karbowaną powierzchnię. Taka konstrukcja sprawia, że tłuszcz wytapiający się z mięsnych dań spływa do niewielkich rowków i nie ma styczności z pożywieniem – to znacząco zmniejsza kaloryczność przygotowywanych potraw. Karbowana powierzchnia pozwala również na stworzenie dań wyglądających jak te, prosto z grilla. Ułatwieniem dla użytkowników jest niewielki lejek na obrzeżu patelni – pozwala on w bezpieczny sposób zlewać nadmiar tłuszczu. Uwagę zwraca również rączka, która wykonana jest z materiałów antypoślizgowych. Nie bez znaczenia jest również sam kształt patelni – kwadratowa powierzchnia sprawia, że znacznie łatwiej ułożyć na niej kilka produktów.

Patelnia grillowa z trwałymi powłokami

Dno patelni wyściełane jest specjalistycznymi powłokami – ich zadaniem jest minimalizowanie ryzyka przywierania pokarmów podczas smażenia. Powłoki ceramiczne czy teflonowe pozwalają też na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu.