Parasol ogrodowy – kilka istotnych wskazówek

Zadaniem parasola ogrodowego jest uprzyjemnienie wypoczynku na ogrodzie. Po to, aby nie musieć przejmować się palącymi promieniami słońca. Skoro tak, to czas na to, aby wybrać model, który będzie dopasowany do potrzeb klienta.

Duży asortyment do wyboru

Przeglądająć oferty takich sklepów, jak np. gardenspace.sk/zahradne-slnecniky, można śmiało stwierdzić, że do wyboru jest wiele ciekawych propozycji. Warto wiedzieć, że do wyboru ma się kilka podstawowych modeli:

  • parasol ogrodowy z czaszą okrągłą,
  • parasol ogrodowy z czaszą kwadratową,
  • parasol ogrodowy z pionową nogą ustawioną centralnie,
  • parasol ogrodowy z boczną nogą i czaszą na wysięgniku.

Nie tak łatwo będzie podjąć decyzję odnośnie finalnego wyboru, ale trzeba również uwzględnić indywidualne predyspozycje swojego ogrodu. Tak, aby mieć pewność, że będzie można z niego korzystać z pełną swobodą.

Na co zwrócić uwagę?

Na to z jakiej tkaniny dokładnie wykonana jest czasza parasola. Najczęściej stosuje się tkaniny poliestrowe lub akrylowe o gramaturze 200-300 g/m2. I trzeba przyznać, że jest to naprawdę dobry wybór, ponieważ takie tkaniny nie przepuszczają słońca. Co więcej, są one na tyle wytrzymałe, że są one w stanie poradzić sobie z opadami deszczu, jakie niekiedy mają miejsce w okresie letnim. Warto również zwrócić uwagę na to, czy tkanina parasola będzie odporna na płowienie z jakim ma się miejsce, jeżeli coś jest narażone na intensywne promieniowanie słoneczne. Najlepsze są te, które są oznaczone za pomocą wysokiej, ośmiostopniowej skali.