Opony letnie

Gorąc bije z nieba, znikąd cienia, a nawierzchnia rozpalona aż powietrze „faluje”. W takich warunkach muszą pracować opony letnie. Nie są to zdecydowanie najłatwiejsze warunki. Wszystkie opony letnie posiadają jednak mieszankę oraz konstrukcje, które pozwalają sprostać tym wyjątkowym okolicznościom. Pełną ofertę opon sezonowych w tym opony letnie można znaleźć na stronie oponyprzez.net.

Dlaczego warto kupić opony letnie?

Opony letnie są zaprojektowane w taki sposób, aby dawać wyjątkową przyczepność na drodze przy jednocześnie dużym komforcie jazdy. Mieszanka, z której powstają opony letnie, posiada domieszki różnych dodatków odpowiedzialnych za zwiększenie trakcji. Co więcej sztywna budowa chroni opony letnie przed odkształceniami w wyniku gorąca panującego w lecie. Dzięki temu niwelowane są opory toczenia i samochód płynniej porusza się po nawierzchni.

Opony letnie posiadają płytsze wzory bieżnika niż pozostałe typy opon sezonowych. W rezultacie osiąga się większą stabilność podczas pokonywania zakrętów, hamowania i przyspieszania. Decydując się na opony letnie ze sklepu oponyprzez.net, otrzymasz ogumienie dokładnie przystosowane na sezon letni, co daje totalną przewagę nad oponami całorocznymi.

Czy opony letnie można używać przez cały rok?

Zmiana opon co pół roku jest nużącym i męczącym zadaniem. Jeśli chcemy, aby zajął się tym profesjonalista będzie trzeba również zapłacić. Wielu kierowców niechętnie się na to godzi i duża część z nich zadaje sobie pytanie czy opony letnie można używać przez cały rok?

Jeśli mieszkasz w kraju czterech pór roku, ostateczna odpowiedź brzmi – nie. Wyjątkowe osiągi podczas letnich, ciepłych warunków pogodowych odbywają się całkowicie kosztem przyczepności w zimie. Opony letnie nie zapewnią odpowiedniej przyczepności w niskich temperaturach, a już na pewno nie w przypadku opadów śniegu lub deszczu ze śniegiem.

Oznaczenia opon letnich

Każda opona posiada szereg symboli, które charakteryzują ją wśród innych produktów. Takie oznaczenia posiadają również opony letnie.

Zanim wybierzesz swój model opon letnich, zwróć uwagę na oznaczenia, które znajdują się na boku opony. Oczywiście najważniejszym z nich jest rozmiar opony, który pozwala dopasować ogumienie do konkretnego modelu pojazdu.

Niezwykle istotny jest symbol DOT, który wskazuje nam rok produkcji opony. Warto zaznaczyć że, opony letnie nie posiadają oznaczeń typowo określających sezonowe właściwości, co ma miejsce w oponach zimowych.

Czy zimno może uszkodzić opony letnie?

Jak najbardziej tak. Powód tkwi we wcześniej opisanej konstrukcji opony. Sztywna mieszanka, która latem zapewnia zwrotność i przyczepność, zimą sztywnieje jeszcze bardziej.  W rezultacie, bieżnik opony nie może prawidłowo współdziałać z nawierzchnią drogi, co pogarsza przyczepność, a także osiągi i trwałość opon letnich.