Odpoczynek wśród zieleni

1 year ago

Piękny i zadbany ogród to zawsze wynik długiej pracy. Aby móc cieszyć się spokojem w ogrodzie musimy dbać nie tylko o trawnik, ale i o stan rabat, zasadzonych wcześniej drzew i krzewów. W takim miejscu z pewnością uda nam się odpocząć. Jak zaaranżować miejsce wypoczynkowe w ogrodzie, gdzie każdy członek rodziny będzie mógł się zrelaksować? Z pewnością niezbędne okażą się wygodne meble wypoczynkowe i kilka elementów dodatkowych…

Piękne meble grodowe – na co zwracać uwagę podczas kupna?

Wygodę i komfort podczas letnich dni w ogrodzie zapewnią nam meble ogrodowe. Dzisiaj producenci zaoferują nam różnorodne rozwiązania, które z pewnością poprawią estetykę ogrodu i przyczynią się do tego, że letnie popołudnia będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Wśród licznych rozwiązań na uwagę zasługują komplety technorattanowe.

Technorattan jest doskonale znany polskim klientom – trwały i odpornych na uszkodzenia materiał początkowo miał zastępować klasyczny rotang. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie przestrzeni ogrodowej bez niego. Nieporowata struktura tego tworzywa nie chłonie brudu, czyszczenie jego powierzchni nie sprawi problemu.

W kolekcjach technorattanowych znajdziemy przede wszystkim obszerne sofy narożne, które warto zestawiać z niskimi stolikami kawowymi. Na sofach możemy położyć dodatkowe poduszki, siedziska, pledy. Te ostatnie przydadzą się podczas chłodniejszych wieczorów w ogrodzie.

Ogrodzenie miejsca wypoczynkowego

Jak odgrodzić miejsce wypoczynkowe od reszty ogrodu? Pomogą w tym duże donice na taras, w których możemy umieścić tuje, niewielkie choinki czy sadzonki lawendy wąskolistnej. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie niewielkich lamp ogrodowych czy oświetlenia LED, które po zmroku wskaże drogę do domu. Miejsce wypoczynkowe możemy również uzupełnić o nowoczesny parasol czy też pergolę: oba rozwiązania pozwolą na ochronę przed palącym słońcem, szczególnie w okresie upalnego lata. Nowoczesne parasole skonstruowane są w taki sposób, aby móc płynnie regulować je w kilu płaszczyznach i idealnie dopasowywać kąt padania cienia.

Metody Grabowski