Nowocześnie urządzony salon

9 months ago

Pokój dzienny to miejsce, gdzie odpoczywamy. Salon to równocześnie najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym mieszkaniu. Tutaj nie tylko zapraszamy naszych gości, ale również inne osoby, które odwiedzają nas w celu załatwienia spraw służbowych. Warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie.

Salon i jego kolory

W przypadku salonu nie ma jasno określonych ram, jakie kolory powinny w nim obowiązywać. Tym bardziej salon nowoczesny, gdzie dosłownie można zaszaleć z odważnymi odcieniami kolorystycznymi, jak np. limonka z bielą, czerń z bielą, czy też pomarańcz z kolorem białym. Równie dobrze można zrezygnować z jasnych akcentów i postawić na ciemne kolory, jak np. czerń z brązowymi akcentami. Nie zapominajmy jednak o tym, że w tym wypadku należy również zadbać o odpowiednie doświetlenie całego pokoju dziennego za pomocą światła naturalnego i sztucznego. 

Pokój dzienny i kuchnia

Dobrym pomysłem jest salon połączony z kuchnią i jadalnią. Dzięki temu, szczególnie w małych mieszkaniach można zyskać bardzo dużo przestrzeni. Urządzając taki pokój dzienny zadbajmy o odpowiednie wyznaczenie granic pomiędzy jednym a drugim pomieszczeniem. Wyraźną granicą oddzielającą część do gotowania od pokoju dziennego (gdzie również będzie znajdowała się jadalnia) może być lada – barek wokół którego mogą być ustawione nowoczesne hokery. Meble na całej przestrzeni muszą być do siebie zbliżone, chociażby pod względem prostoty brył. Przy stole do jedzenia znajdującym się już w salonie powinien znaleźć się bufet lub kredens. 

Metody Grabowski