Nowoczesne ubezpieczenie medyczne dla każdego

7 months ago

Jak w najlepszy i najskuteczniejszy sposób zadbać o swoje zdrowie? Oczywiście ważna jest profilaktyka oraz badania, które w zależności od potrzeb powinniśmy robić 1-2 razy w roku. Konkretne badania i przeglądy powinny być uzależnione od naszego wieku, stanu zdrowia oraz rodzaju wykonywanych aktywności. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że z naszym organizmem wszystko w porządku.

Problemy polskiej służby zdrowia

Chcąc zadbać o swoje zdrowie powinniśmy być w stałym kontakcie z lekarzem internistą – to on kieruje nas na dodatkowe badania i wydaje skierowania do specjalistów. Tu jednak zaczynają się problemy, gdyż długie kolejki do gabinetów specjalistów sprawiają, że szybka diagnoza jest praktycznie niemożliwa. Problemem jest również to, że w polskich szpitalach i przychodniach brakuje personelu medycznego: zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek. W takiej sytuacji dbanie o własne zdrowie jest znacznie utrudnione.

Ubezpieczenie medyczne prywatne

Alternatywą dla państwowej służby zdrowia są prywatne pakiety medyczne oferowane przez większość firm ubezpieczeniowych w Polsce. Pakiety takie dostępne są dla osób w każdym wieku i są dopasowane do konkretnych potrzeb. Szukając pakietu warto skorzystać z wyszukiwarki mfind.pl, która na podstawie naszego wieku i miejsca zamieszkania podpowie, jakie rozwiązania okażą się dla nas najlepsze. Pakiety dostępne są w cenie od 40 zł miesięcznie – w tej kwocie znajdziemy internistę, trzech specjalistów, zabiegi pielęgniarskie, badania ambulatoryjne w określonej liczbie. Im wyższy pakiet, tym więcej opcji do wyboru. Zaletą prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest to, że rejestracja przebiega przez telefon lub poprzez dedykowany system informatyczny. Dodatkowo możemy też ubezpieczyć całą naszą rodzinę pakietem rodzinnym.

Metody Grabowski