Nowoczesna odzież medyczna

Odzież medyczna ma bardzo ważną funkcję – chroni przed substancjami zawierającymi patogeny zagrażające zdrowiu personelu, zapewnia komfort podczas wykonywania obowiązków, kształtuje profesjonalny wizerunek kadry. Aby uniformy noszone przez medyków dobrze służyły lekarzom czy fizjoterapeutom, muszą spełniać kilka kryteriów. Jakich? Sprawdź nasze rady!

Z jakich materiałów szyta jest odzież medyczna?

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na komfort noszenia i trwałość odzieży medycznej jest rodzaj materiału. Tkanina powinna być przyjazna skórze, przyjemna w dotyku i elastyczna, aby nie krępowała ruchów. Ważne jest, aby przepuszczające włókna zapewniały dobre odprowadzanie wilgoci i termoregulację. Ze względu na wykorzystanie w specyficznym środowisku, odzież medyczna powinna być przystosowana do częstego prania w wysokiej temperaturze i z wykorzystaniem mocnych detergentów. Wysokiej klasy odzież nie będzie mechaciła się ani kurczyła.

Ciekawym składem wyróżnia się odzież medyczna Iguanamed. Ceniony producent oferuje bluzy, fartuchy, spodnie i inne elementy pozwalające skompletować pełny uniform uszyte z tkaniny składającej się w 75% z modalu (naturalnego, ekologicznego włókna z drzewa bukowego), 22% poliestru i 3% spandeksu.

Styl w profesjonalnym wydaniu

Personel medyczny musi budzić zaufanie wśród pacjentów. Białe kitle kojarzące się ze szpitalnym chłodem odchodzą w zapomnienie. Czołowi producenci odzieży medycznej proponują funkcjonalne, a zarazem modne kolekcje w żywych, modnych kolorach. Granatowe, niebieskie, zielone, różowe czy bordowe uniformy o kroju doskonale leżącym na sylwetce sprawiają, że każdy medyk doskonale się prezentuje i dobrze czuje.