Materac sprężynowy czy piankowy – który będzie bardziej odpowiedni do tego, aby dobrze spać?

1 year ago

Pierwsza decyzja, którą trzeba podjąć przy wyborze materaca to jest to, czy ma to być materac sprężynowy czy piankowy. Dla wielu osób już na tym etapie jest kłopot z wyborem, dlatego może warto sprawdzić przed zakupem czym one się różnią i co jest polecane. Zapraszamy do artykułu!

 

Materac sprężynowy i jego cechy

 

Można powiedzieć, że materac sprężynowy to bardzo popularny wybór, ponieważ taki materac jest bardzo tradycyjny i klasyczny. Cechuje go dobra trwałość oraz wygoda, która odpowiada wielu osobom. Sprężyny w materacach służą też za amortyzację ruchów podczas zmiany pozycji snu. Jest to funkcja dla osób, które śpią w jednym łóżku, ponieważ wiercenie się w nocy nie będzie przeszkadzało drugiej osobie.

 

 

Materac piankowy i jego cechy

 

Tutaj mówimy już o nowoczesnym modelu materacy, które weszły na rynek i wprowadziły troszkę rewolucji, ponieważ zostały zastosowane nowoczesne technologie. Materace piankowe szczególnie polecane są osobom, które mają alergię, ponieważ budowa takich materacy uwzględnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co uniemożliwia rozwój roztoczy i grzybów. Taki materac piankowy jest wygodny, elastyczny i dopasowuje się często do ciała.

 

Który wybrać?

 

Bardzo ciężko konkretnie stwierdzić, czy materac sprężynowy, czy może akurat materac piankowy. Wszystko dopasowane powinno być do indywidualnych preferencji. Zawsze taki materac można sobie w sklepie przetestować i sprawdzić, który okaże się bardziej komfortowy

Metody Grabowski