Materac lateksowy – co warto o nim wiedzieć?

11 months ago

W sklepach z domowym wyposażeniem znaleźć możemy ogromny wybór materacy wykonanych z różnorodnych materiałów. Wśród dostępnych wariantów szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą  się modele lateksowe. Dlaczego to właśnie lateks znajduje się w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych do sypialni tworzyw? Sprawdź!

Lateks dobry z natury

Lateks jest materiałem idealnie sprawdzającym się podczas produkcji materacy. Niezwykle sprężysty, odporny na odkształcenia i uszkodzenia materiał produkowany jest z naturalnego mleczka pozyskiwanego z kauczukowca oraz lateksu syntetycznego. Dzięki specyficznej, kanalikowej budowie lateksowe materace „oddychają” – zapewniają optymalny komfort cieplny niezależnie od temperatury i zapobiegają osadzaniu się kurzu w zakamarkach łóżka. Co ważne, tworzywo ma właściwości antyalergiczne i można w łatwy sposób wyczyścić go za pomocą pary wodnej, dlatego materace lateksowe szczególnie polecane są alergikom.

Materace lateksowe dla par

Materace lateksowe doskonale sprawdzają się łóżkach, z których korzystają dwie osoby. Sprężysta powierzchnia punktowo reaguje na nacisk, dzięki czemu przewracanie się  z boku na bok i inne ruchy śpiącego obok partnera są przez drugą osobę praktycznie nieodczuwalne.

Materac lateksowy mile widziany w dziecięcych pokojach

Producenci wysokiej klasy materacy oferują materace lateksowe w całej gamie rozmiarów. Materac 140×70 cm szczególnie polecany jest rodzicom małych dzieci. Antyalergiczny, „oddychający” materac zapewni każdemu maluchowi (już od momentu narodzin) odpowiedni warunki do wartościowego odpoczynku, wzrostu i rozwoju układu kostno-stawowego.

Metody Grabowski