Kuchnie klasyczne: ich urządzenie jest proste

1 year ago

Przez kilka lat bardzo modne były nowoczesne kuchnie-laboratoria. Takie kuchnie były bardzo zimne, zatęskniliśmy więc za bardziej ciepłym wystrojem kuchni. Z triumfem więc powróciły kuchnie klasyczne, które są eleganckie i ponadczasowe, a do tego można im nadać bardzo różny charakter: od rustykalnego do skandynawskiego.
 

Kuchnie klasyczne: elegancja i prostota

O charakterze kuchnie klasyczne decyduje ich kolorystka. Kolorem, który powinien w nich dominować jest biały. Ale mile widziane są także inne kolory pod warunkiem, że będą one stonowane. Do wyboru mamy więc całą paletę beżów, szarości i brązów. Oczywiście w dodatkach mogą pojawić się również inne barwy, byle nie było ich w nadmiernej ilości. Meble kuchenne do kuchni w stylu klasycznym powinny być wykonane z drewna – przynajmniej fronty szafek powinny być drewniane. Dla mebli do kuchni klasycznej charakterystyczne są także rzeźbienia i przeszklenia w drzwiczkach szafek. Dzięki nim nie tylko możemy wyeksponować swoje ulubione naczynia, ale dodać kuchni jeszcze więcej elegancji. Do tak zagospodarowanej kuchni pasuje posadzka wykonana z desek, ceglanych płytek, terakoty, płytek kamiennych.
 

Jakie dodatki sprawdzą się w klasycznie urządzonej kuchni?

Aranżując kuchnię w stylu klasycznym, pamiętajmy, że styl ten lubi przede wszystkim naturalne materiały i dobrej jakości. Wybierając zasłony i inne tekstylia do kuchni klasycznej postawmy na len i bawełnę. Klasyczna nie znaczy staroświecka. W kuchni urządzonej w stylu klasycznym jest miejsce na sprzęty, które sprawiają, że praca w niej staje się lżejsza i bardziej przyjemna. Nie ma żadnych przeszkód, aby na wyposażeniu kuchni w stylu klasycznym znalazła się zmywarka czy kuchenka indukcyjna.
 
Klasyczne kuchnie są eleganckie, ale też bardzo funkcjonalne. Na pewno nigdy nie wyjdą z mody.

Metody Grabowski