Kiedy zakład stoi

3 years ago

Co zrobić, kiedy na zakładzie produkcyjnym często dochodzi do awarii? Przecież stanowi to przyczynę wielu problemów z realizacją zleceń i całego planu? Wygląda na to, że trzeba rozpocząć pracę od podstaw, czyli od utrzymania ruchu na zadowalającym poziomie. Jak to zrobić?

Układy na wysokim poziomie plus dobre zamienniki

Nie można oszczędzać na utrzymaniu ruchu. Przecież to elementarna sprawa w każdym zakładzie produkcyjnym. Hydraulika siłowa powinna być na wysokim poziomie. Poszczególne układy i komponenty muszą pochodzić od zaufanych dostawców, powinny spełniać wskazane normy z uwzględnieniem ich szczególnego przeznaczenia i warunków (na przykład wysokich temperatur).
Ważny jest też sprawny system wymiany uszkodzonych czy zużytych elementów. Przyda się nie tylko rzetelne zakuwanie węży i przewodów hydraulicznych i przemysłowych. Ale także świetny system znakowania przewodów, który przyczynia się do szybkiego usunięcia awarii i przywrócenia ruchu na zakładzie. Specjaliści określają wówczas parametry przewodu i robią jego kopię, a następnie zamiennik dowozi się do zakładu.

Serwis mobilny plus modułowy warsztat zakuwania przewodów

Z całą pewnością w utrzymaniu ruchu na zakładzie sprzyjać będzie serwis mobilny. Ekipa, która szybko się zjawi na miejscu i rozwiąże nasz problem. Unikalnym rozwiązaniem w Polsce jest modułowy warsztat zakuwania przewodów, proponowany przez Fluiconnecto. Transportuje się go na czas wykonywania zlecenia. Produkuje się przewody hydrauliczne i wykonuje pozostałe czynności za pomocą zainstalowanych maszyn i narzędzi.

Audyt stanu technicznego i regularne inspekcje

Utrzymaniu ruchu na wysokim poziomie sprzyja także audyt stanu technicznego maszyn wraz z raportem uwzględniającym dalsze zalecenia. Istotne są także regularne inspekcje stanu technicznego maszyn.

Metody Grabowski