Jezioro Zegrzyńskie – doskonały sposób na odpoczynek

3 years ago

Warszawa kojarzona jest przede wszystkim z zatłoczoną metropolią, która pełna jest budynków, a zieleni jest tu jak na lekarstwo. Okazuje się jednak, że wystarczy wyjechać 50 km poza granice miasta, aby znaleźć się w zupełnie innym otoczeniu. Wszystko za sprawą Zalewu Zegrzyńskiego, który stanowi jeden z większych zbiorników tego typu w tym regionie Polski. Jakie atrakcje czekają tam na turystów?

Wybierz miejsce odpowiednie do odpoczynku!

Decydując się na spędzenie kilku dni nad Zegrzem koniecznie zarezerwujmy pokój dla siebie i swoich bliskich. Do wyboru mamy pensjonaty prywatne, kwatery, hotele. Szczególnie wśród tych ostatnich znajdziemy wiele ciekawych ofert. Jedną z nich jest Lawenda Park Hotel, posiadający wiele atrakcji zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Poza komfortowymi pokojami hotel zaoferuje nam wspaniałe jedzenie, możliwość wypoczynku na przestronnym tarasie czy molo oraz sale konferencyjne nad Zegrzem. Szczegółową ofertę znajdziemy na stronie jachranka.pl.

Co robić nad wodą?

Możliwości jest sporo – przede wszystkim warto odpocząć na kocu, wsłuchując się w szum wiatru, podziwiać okoliczną przyrodę. Zalew Zegrzyński to także idealne miejsce na aktywny wypoczynek – w licznych marinach istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego: kajaków, rowerów wodnych, łódek. Na brzegu stworzono także wiele boisk do gry w piłkę siatkową.

Metody Grabowski