Jedziemy w góry!

3 years ago

Polska to idealny kraj dla osób ceniących aktywny wypoczynek w górach. Liczne pasma górskie pozwalają na zaplanowanie długich urlopów. Jednym z najchętniej wybieranych są Tatry – najwyższe polskie góry co roku w okresie letnim ściągają do siebie setki tysięcy turystów. Co warto zobaczyć na Podhalu? Gdzie się zatrzymać?

Wypoczywaj z dala od zgiełku!

Szukając noclegu na Podhalu zazwyczaj skupiamy się na Zakopanem. Musimy jednak pamiętać, że jest to najbardziej oblegane miasto w tych rejonach. Jeśli szukamy ciszy i spokoju, a jednocześnie nie chcemy mieć daleko do szlaków pieszych wybierzmy pobliskie miasta: Bukowinę Tatrzańską, Poronin. Znajdziemy w nich setki pensjonatów i hoteli, które z pewnością zaproponują nam znacznie niższe ceny niż w Zakopanem. Świetnym przykładem jest willa Majerczyk w Poroninie – miejsce to jest idealne do wypoczynku. O ofercie i cenach poczytamy na stronie willamajerczyk.com.

Co warto zwiedzić?

Zatrzymując się w Poroninie czy Bukowinie mamy naprawdę niedaleko, aby przyjechać do Zakopanego na jeden dzień. Najwięcej osób decyduje się na spacer do morskiego Oka – to niewymagająca trasa, w większości prowadząca asfaltową drogą. Osoby ceniące piękne widoki z pewnością powinny zdecydować się na wjazd koleją linową na Gubałówkę czy Kasprowy Wierch. Oczywiście możemy także korzystać z licznych szlaków pieszych – wiele z nich prowadzi do dolin, położonych pośród gór.

Metody Grabowski