Domy drewniane parterowe – skandynawska solidność

1 year ago

Kraje skandynawskie przodują w bardzo wielu rzeczach – nic dziwnego, że wiele krajów pragnie się na nich wzorować. Klimat na północy jest jeszcze surowszy niż w Polsce, dlatego jeśli domy drewniane parterowe sprawdzają się na przykład w Szwecji i są tam rozpowszechnione, nie ma obawy, że będą mniej skuteczne w naszym umiarkowanym klimacie. Jeśli ktoś pragnie dowiedzieć się więcej na temat takich drewnianych budynków, powinien zapoznać się z resztą artykułu!
 

Tak zwany dom kanadyjski

Domy kanadyjskie to właśnie domy drewniane, szkieletowe, które rozpowszechnione są w krajach skandynawskich, w Kanadzie i w USA. Dla ich rozpoznania przyjęło się właśnie takie określenie, chociaż jak widać nie tylko w Kanadzie można znaleźć budynku wznoszone w podobny sposób. Technika budowania takich domów pochodzi ze Szwecji, a drewno do budowy jest starannie wyselekcjonowane i w odpowiedni sposób przygotowane. Wybierane są tylko mocne, wytrzymałe gatunki drewna, a do tego wszystko jest w fachowy sposób zabezpieczane. Nie trzeba się więc obawiać, że drewno spróchnieje, albo zostanie w jakiś inny sposób zniszczone, ze szkodą dla budynku. Wszystko jest bezpieczne, wygodne, przestronne…
 

Domy drewniane

Domy drewniane parterowe są w tej chwili coraz chętniej budowane również i w Polsce. Wielką rolę odgrywa tu cena – która jest o około 30-40% niższa, niż cena wzniesienia domu w tradycyjny sposób. Zamówienie można złożyć między innymi w firmie MAWIT, a realizacja nie jest wcale długa – warto bowiem dodać, że domy są budowane dużo szybciej i w dodatku mogą powstać o każdej porze roku. Jeśli ktoś marzy o własnych czterech kątach, powinien się zapoznać z ofertą firmy i zdecydować się na budowę właśnie takiego domostwa! Na pewno nie będzie zawiedziony – o czym świadczy najlepiej duża liczba zadowolonych klientów firmy!

Metody Grabowski