Do czego służą standy reklamowe?

Pośród różnego rodzaju metod reklamy poczesne miejsce zajmują standy reklamowe zewnętrzne oraz standy reklamowe do wnętrz. Co sprawia, że są tak popularne i do jakich rodzajów reklam będą się nadawały? Jak wygląda odpowiednio przygotowany stand reklamowy? Aby znaleźć odpowiedź na te pytania zapraszamy do przeczytania artykułu.

Budowa standów reklamowych zewnętrznych

Ponieważ jest to rodzaj standu reklamowego będącego zewnętrznym nośnikiem treści reklamowych, powinien on charakteryzować się dużą wytrzymałością na różne warunki pogodowe, a także trwałością konstrukcji i użytych barwników. Standy reklamowe zewnętrzne powinny być wyposażone w stalowe wzmocnienia stelaża oraz podstawę w formie stojaka bądź podstawę umożliwiającą obciążenie płytą chodnikową.

Standy reklamowe zewnętrzne – kiedy się ich używa?

Przestrzeń publiczna jest miejscem wręcz stworzonym do prezentacji marki i ekspansji marketingowej. Stand reklamowy zewnętrzny, tak zwany, outdoorowy, będzie świetnym wyborem w ramach większości kampanii reklamowych. Jego odpowiednia lokalizacja spowoduje, że każdy mijający stand przechodzień będzie miał szansę na zapoznanie się z treścią reklamową, co może uczynić z niego potencjalnego klienta. Oczywiście, wiele zależy także od samej konstrukcji i treści zawartej na standzie. Aktualnie, bardzo wiele firm na rynku akcesoriów marketingowych specjalizuje się w dystrybucji wysokiej jakości, oryginalnych standów reklamowych zewnętrznych. Do wyboru są standy większe lub mniejsze, jedno i dwustronne, a także standy przyjmujące rozmaite kształty, stosownie do prezentowanych przez nie treści.

Standy reklamowe wewnętrzne – zastosowanie w marketingu

Jest to rodzaj nośnika reklamowego używanego wewnątrz budynków. Tego typu standy świetnie sprawdzają się w roli informacyjnych plansz czy przykuwających uwagę elementów stanowiska reklamowego, na różnego rodzaju targach czy wystawach. Standy reklamowe, niekiedy, pełnią podwójne funkcje będąc równocześnie nośnikiem treści marketingowych i stojakiem na ulotki. Ciekawym rodzajem standów są totemy reklamowe – stojące, przestrzenne nośniki reklamy składające się z trzech lub czterech ścianek, prezentujących treści reklamowe. Ich odbiegający od standardowego wygląda zwiększa szansę na zaskoczenie i zwrócenie uwagi klienta. Inną, interesującą opcją są standy reklamowe w formie żagla lub fotościanki. Standy w formie żagla to półokrągłe, wygięte w kształt rozpiętego na maszcie statku płótna plansze. Ich dynamiczna linia sprawia efektowne i oryginalne wrażenie, przyciągające wzrok przechodniów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe.