Dlaczego second handy stały się modne?

1 year ago

Niegdyś sklepy z odzieżą z drugiej ręki kierowały swoją ofertę głównie do osób, których nie było stać na modne markowe ubrania. Od pewnego czasu trend się jednak odmienił i to właśnie odzież używana z Anglii stała się modna. A możliwość pochwalenia się w towarzystwie wyszukaną wśród wieszaków perełką to zaszczyt.

Skąd ta nagła popularność?

Second handy obecne są na naszym rynku od bardzo dawna, jednak od niedawna stały się niezwykle modne. A to za sprawą blogerek modowych, które na swoich zdjęciach i filmach pokazują unikatowe stylizacje, chwaląc się jednocześnie ich niskim kosztem. To bardzo inspirujące działanie pokazuje, że odzież używana z Anglii to niewyczerpany zasób wyjątkowych ubrań na każdą okazję.Moda zapoczątkowana w mediach rozwinęła się i opanowała cały kraj. Klienci ustawiają się w kolejki na długo przed otwarciem sklepu w dniach dostaw, licząc na upolowanie wyjątkowego egzemplarza markowej bluzki czy torebki z logo słynnego projektanta.

Ekskluzywnie i tanio

Wśród odzieży używanej z Anglii wyszukać można ubrania bardzo klasyczne, nadające się na rozmowę o pracę, jak i do pracy. Jednocześnie wśród wieszaków spotkać można markowe garnitury czy suknie wieczorowe, a także odzież ekskluzywną. A co najważniejsze, są to pojedyncze egzemplarze, co pozwala poczuć się niemal jak w atelier projektanta.Ceny w second handach, choć w ostatnich latach wzrosły wraz ze wzrostem popularności tego typu odzieży, nadal należą do niskich. Zakup dobrego jakościowo i niepowtarzalnego ubioru w niewysokiej cenie stanowczo poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie.

Czy to aby na pewno bezpieczne?

Niekiedy pojawiają się wątpliwości czy odzież z second handów jest bezpieczna pod względem sanitarnym. Warto pozbyć się obaw, gdyż odzież używaną obowiązują regulacje, które określają ścisłe procedury. Odzież używana z Anglii podlega zatem sortowaniu, a następnie dezynfekcji. Te działania zapewniają bezpieczeństwo i ochronę odzieży przed ewentualnymi grzybami czy bakteriami.

Czy moda przeminie?

Odzież używana obecna była na naszym rynku od dawna, a teraz przeżywa niejako renesans. Być może kiedyś moda na ubrania z drugiej ręki przeminie, ale w szafach pozostaną po niej wyjątkowe okazy, które jeszcze przez wiele lat będą stanowić elementy efektownych stylizacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Metody Grabowski