Czy warto inwestować w naklejki ścienne?

 

Uciążliwe remonty wcale nie są potrzebne, aby dodać wnętrzu nowego charakteru. Czasami wystarczy kilka drobnych zmian, by dom stał się zupełnie nowym miejscem. Dla wielu osób takie drobne metamorfozy są potrzebne jak tlen – lubią zmieniać co jakiś czas swoje otoczenie. Jak zrobić to tanim kosztem?

Czy warto inwestować w naklejki ścienne?

Bardzo wiele osób urządzając swoje mieszkanie zastanawia się, czym przyozdobić ściany. Niektórzy wolą zostawić pustą przestrzeń, jednak spora grupa ludzi decyduje się na ich zapełnienie. Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi do głowy są ramki ze zdjęciami, bądź obrazy. W ostatnich miesiącach olbrzymią popularnością cieszą się również naklejki ścienne.

Zalet takiego rozwiązania jest kilka. Przede wszystkim, korzystanie z naklejek ściennych nie wymaga niszczenia ściany. Nie jest potrzebne wiercenie ani wbijanie gwoździ. Naklejkę po prostu przykleja się do ściany.

Jak poprawnie przyklejać naklejki na ścianę?

W zależności od rozmiaru naklejek ściennych, aplikacja tychże ozdób może być łatwiejsza bądź trudniejsza. Jeśli ma się do czynienia z naklejkami naprawdę sporych rozmiarów (a można wydrukować i takie na prawie całą ścianę), warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy mają do tego specjalny sprzęt.

Naklejki mniejszych wymiarów można aplikować samodzielnie. W tym celu należy środkową część naklejki nakleić najpierw. Później doklejać brzegi i wygładzać je dłońmi. Dobrym rozwiązaniem jest robienie tego w dwie osoby. Można nie odklejać całej naklejki od razu, lecz sukcesywnie ściągać spód, kiedy potrzebne jest przyklejenie kolejnego kawałka.

Jak dbać o naklejki ścienne i jak je wymieniać?

Aby naklejki na ścianie posłużyły jak najdłużej, warto zainwestować w nie nieco więcej funduszy. Oczywiście, można kupić te najtańsze, ale tutaj jakość druku ma ogromne znaczenie. Im lepsza technika wydruku, tym lepsza trwałość naklejek ściennych.

O naklejki na ścianie należy również dbać. Jeśli są one wodoodporne (a zazwyczaj takie dokładnie są), można przecierać je z kurzu wilgotną szmatką. Najlepiej jeśli będzie ona bawełniana. Nie należy pocierać, aby nie zetrzeć wierzchniej warstwy materiału. Aby usunąć naklejkę ze ściany (jeśli chce się na przykład ją wymienić), wystarczy delikatnie podważyć brzeg i powoli odciągać ozdobę od ściany. Ze ścianą nie powinno dziać się nic niepokojącego. Jeśli naklejka ścienna wisiała kilka dobrych lat, może okazać się jedynie, że powierzchnia pod nią jest znacznie bardziej jasna, niż ta wokół. Wynika to z różnych przyczyn, między innymi z zabrudzeń na ścianach, które tworzyły się wokół.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k134,pluszowe-naklejki-scienne.html.