Czy komplet rattanowy sprawdzi się w ogrodzie?

8 months ago

Klasyczny komplet rattanowy to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych ozdób przydomowych stref relaksu. Rotang wraca do mody, a producenci oferują nam nowe i ciekawe projekty, które z pewnością zachwycą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Czy komplet rattanowy to dobry wybór do stworzenia strefy relaksu blisko domu? Jesteśmy zdania, że tak!

Rattanowe szaleństwo w ogrodach

Moda na rotang wraca w wielkim stylu – komplet rattanowy to odzwierciedlenie naszej potrzeby powrotu do natury, życia bliżej zieleni. Naturalne meble rotangowe to idealna propozycja również tam, gdzie pragniemy stworzyć zakątek w stylu prowansalskim czy boho. Nie trzeba wiele: wystarczy stolik, fotele czy krzesła i już możemy cieszyć się pięknymi chwilami na świeżym powietrzu.

Komplet rattanowy zyskuje ciągle nowych miłośników: poza użytkownikami indywidualnymi rattan sprawdzi się również w strefach wypoczynku w hotelach, restauracjach. Wszędzie, gdzie się znajdzie, wzbudzi podziw i zachwyt!

Komplet rattanowy dla każdego

Jak zaaranżować ogród z kompletem rattanowym? W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać 6 foteli z oparciami oraz klasyczny drewniany stół – w ten sposób zaaranżujemy idealną przestrzeń do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Jeśli szukamy nieco mniejszego komplety wystarcza 2-3 fotele, stolik kawowy – takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie na tarasach czy balkonach, gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca. Komplet rattanowy wypoczynkowy może składać się z kilku dwuosobowych sof, foteli i stołów kawowych.

Jak dbać o rotang? Komplet rattanowy powinniśmy czyścić suchą ściereczką, niewielką miotełką. W ten sposób uda nam się usuną drobiny kurzu czy brudu. Co jakiś czas możemy przetrzeć meble rattanowe nawilżoną wodą ściereczką.

 

Metody Grabowski