Bujak kokon – niebanalne meble ogrodowe!

Zaprojektowanie komfortowej strefy wypoczynkowej w ogrodzie czy na tarasie jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Poza klasycznymi kompletami wypoczynkowymi warto wykorzystać bujak kokon, czyli nowoczesny fotel wiszący, który całkowicie zmieni odbiór przestrzeni. Jak skonstruowany jest taki mebel? Gdzie warto go ustawić?

Technorattanowy bujak kokon

Bujak kokon to nic innego jak fotel wiszący kokon – fotele takie zaprojektowane są w taki sposób, aby siedzisko było umieszczone nad ziemią, stabilnie wisząc na zabezpieczonej konstrukcji. Bujak kokon wykonany jest z trwałych materiałów, zabezpieczonych przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Stelaż wykonano z lekkiego aluminium – malowanie proszkowe sprawia, że konstrukcja jest odporna na wilgoć, korozję. Wierzch mebla to plecionka technorattanowa – jest to tworzywo syntetyczne, którego nieporowata struktura nie wchłania brudu, kurzu. Atutem mebli technorattanowych jest fakt, że są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Pozwala to na dopasowanie mebla do istniejącej aranżacji. Bujak kokon posiada obszerne siedzisko zawieszone nad ziemią – pozwala ono dosłownie bujać w obłokach i cieszyć się odpoczynkiem w czasie letnich dni. Ze względu na budowę kokonu użytkownik jest chroniony zarówno przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak i silnym promieniowaniem słonecznym.

Bujak kokon w konkretnych aranżacjach

Bujak kokon sprawdzi się w wielu propozycjach aranżacyjnych! Przede wszystkim warto wykorzystać go na tarasach i w ogrodach w stylu nowoczesnym. Doskonale sprawdzi się on jako uzupełnienie nowoczesnych kompletów wypoczynkowych z technorattanu. Fotele bujane mogą być też głównymi meblami na tarasach – w ten sposób stworzyć można niebanalną aranżację wnętrza. Bujak fotel może być także samodzielnym meblem na tarasie – w ten sposób stworzymy jednoosobową strefę relaksu!