Biuro rachunkowe na początek działalności

2 years ago

Rozpoczęcie działalności to dość stresujący moment. Wiąże się on z wypełnieniem wielu formalności i wizytami w urzędach. W takiej sytuacji przydatna byłaby pomoc. Wielu wydaje się, że biuro księgowe jest potrzebne kiedy firma już działa. To błąd. Z pomocy biura księgowego można skorzystać już na etapie zakładania firmy.

Na sam początek

Biuro rachunkowe może pomóc przedsiębiorcy już na samym początku działania. A nawet w momencie kiedy firma jest dopiero rejestrowana. Biuro księgowe może pomóc początkującemu przedsiębiorcy np. w przygotowaniu wszystkich dokumentów potrzebnych do rejestracji firmy. Dzięki temu uniknie się ewentualnych błędów i nie będą potrzebne żadne korekty.

Biuro księgowe może zadbać także o to, aby dokumenty zostały złożone do wszystkich właściwych instytucji w celu uzyskania wszystkich pozwoleń. Przykładem może być uzyskanie np. koncesji na sprzedaż alkoholu.

Po założeniu firmy

Oczywiście kiedy firma zacznie już działać pomoc biura rachunkowego będzie nam potrzebna na pewno. Zwłaszcza jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy z zakresu księgowości.

Biuro rachunkowe będzie w naszym imieniu prowadzić wszelkie rejestry i księgi finansowe oraz będzie przygotowywać odpowiednie deklaracje podatkowe. Oczywiście współpraca z biurem rachunkowym to także dostęp do wiedzy. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w początkowym etapie prowadzenia własnego biznesu.

Konieczna umowa

Rozpoczynając współpracę z biurem księgowym pamiętać musimy o spisaniu odpowiedniej umowy. Umowa taka powinna zawierać wszystkie szczegółowe zasady współpracy.

Dzięki temu współpraca będzie przebiegała sprawie i uniknie się wszelkich nieporozumień w przyszłości. Oczywiście podstawa to spisanie zakresu obowiązków jaki przejmuje na siebie biuro rachunkowe.

Ubezpieczenie OC

Każde biuro księgowe musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. To prawny obowiązek nałożony na każde biuro. Zatem wybierając biuro księgowe zawsze należy sprawdzić czy takie ubezpieczenie na pewno posiada. Informacja o ubezpieczeniu musi być także zawarta w umowie współpracy. Ubezpieczenie OC to także bardzo duże bezpieczeństwo dla przedsiębiorcy. W przypadku błędu ewentualne koszty zostaną pokryte właśnie z ubezpieczenia.

Współpraca z biurem rachunkowym daje bardzo wiele korzyści. Warto zatem zakładając firmę zastanowić się nad wyborem biura. Oferty biur można znaleźć oczywiście w sieci. Po prostu można wpisać hasło „biuro rachunkowe Katowice” w wyszukiwarce. Wybór biura musi być zawsze bardzo dokładnie przemyślany. Jeśli wybierzemy biuro rachunkowe Katowice to jeszcze raz warto przypomnieć, zawsze sprawdźmy czy posiada ono odpowiednie ubezpieczenie OC.

Metody Grabowski