Zastosowanie wózków transportowych

6 months ago

Prawidłowa praca magazynu to nie tylko efekty działań zatrudnionych tam osób, ale również odpowiednie wyposażenie. Dzięki niektórym rozwiązaniom problemu nie sprawia nawet przenoszenie bardzo ciężkich towarów, przemieszczanie palet itd. Głównie stosowane są wózki do transportu magazynowego, łatwe w obsłudze i bez problemu mieszczące się w ograniczonej przestrzeni magazynowej.

Wózki transportowe – standardowe i do zastosowań specjalnych

Magazyny są różne, w niektórych doskonale sprawdzą się zwykłe wózki transportowe. Inne używane są do składowania takich towarów, które trudno jest spakować np. na palety lub w pojemniki. Istotny staje się więc wybór wózka do transportu magazynowego, który poradzi sobie z ich przewozem. W sprzedaży można znaleźć kilka konkretnych modeli, np. wózki platformowe, ale producenci nierzadko oferują także możliwość wykonania wózka według indywidualnych wytycznych. Klient może zażyczyć sobie specjalistycznego rozwiązania, o konkretnych wymiarach, stabilnego lub o określonym kształcie. Niektóre wózki do transportu magazynowego mają bardzo prostą konstrukcję, w której nie ma miejsca na wiele modyfikacji – takie produkty są jednak wyjątkowo uniwersalne. Ich przykładem są wózki taczkowe. Wózek taczkowy jest przydatny do łatwiejszego podnoszenia cięższych rzeczy o nieregularnym kształcie i takich, których nie da się umieścić wewnątrz innych typów wózków. Dzięki temu ich transport przestaje sprawiać problem i nie wymaga użycia siły.

Mnóstwo ułatwień

Wiadomym jest, że od sprawnej pracy magazynu zależy funkcjonowanie całej firmy. Wybór wózków transportowych jest więc dokonywany pod kątem ich użyteczności, gdyż celem jest przyspieszenie wykonywania wszystkich czynności w magazynie i zapewnienie zatrudnionym większej łatwości pracy. Niejednokrotnie stosowane są bardzo zaawansowane rozwiązania, na przykład wózek dolly służący do transportu przyczep. Wózek dolly powinien się znaleźć w każdym magazynie, który regularnie przyjmuje zaopatrzenie z zewnątrz. Oczywiście nawet wśród wózków dolly są konstrukcje o różnym stopniu skomplikowania i o różnej jakości – warto wybrać te najlepsze. Wózek tego typu może nie będzie używany codziennie, ale w wielu sytuacjach okaże się wręcz niezbędny. Przy zakupie sprawdzić należy jego wymiary i ładowność, żeby uzyskać jak największą uniwersalność.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/wzki-transportowe-czyli-logistyka-koem-si-toczy/

Metody Grabowski