Wieszak na rowery – nie tylko na zimę

5 months ago

Na zimę zawsze wzrasta zapotrzebowanie na wieszaki na rowery. Nowe pojazdy, które kupiliśmy przed sezonem letnim, trzeba przecież gdzieś przechowywać. Tymczasem mądrze wybrany wieszak na rowery może się sprawdzić nie tylko zimą, ale również w trakcie sezonu.

Przechowywanie roweru


Większość użytkowników rowerów trzyma swoje pojazdy w piwnicach, na strychach lub po prostu w mieszkaniach. Mało kto dysponuje garażem, a jeżeli już tak jest, to zwykle ma też do dyspozycji samochód. Wówczas na co dzień porusza się raczej nim. Rowerzyści muszą za to martwić się o to gdzie bezpiecznie przechowywać swój pojazd.
Nie jest to sprawa łatwa, ponieważ zabezpieczenie roweru na noc wymaga sporo zachodu. Trzeba zatem znaleźć rozwiązanie optymalne, które połączy wygodę z bezpieczeństwem.

Rower a bezpieczeństwo


Jeżeli mamy w rodzinie więcej niż jeden rower, na dodatek są one regularnie używane, ich przechowywanie może wiązać się z licznymi problemami. Jeżeli trzymamy je w mieszkaniu, zabierają sporo miejsca. W piwnicy lub na strychu nigdy nie są w pełni bezpieczne. Wszak sporo słyszy się o włamaniach i to właśnie rowery zwykle padają ofiarą włamywaczy.
W polskich warunkach trzymanie roweru zaparkowanego przed klatą schodową to już ryzyko porównywalne ze sportami ekstremalnymi. Właściwie równie dobrze można by go po prostu oddać najbliższej grupie nieprzyjaźnie wyglądających wyrostków.

Szybki dostęp do rowerów


Wieszak na rowery może być przydatny na co dzień, wystarczy że będzie tak skonstruowany, że bez większego problemu będziemy mogli ściągać z niego rower nawet kilka razy dziennie. Oznacza to w praktyce, że musi posiadać możliwie najprostszą konstrukcje, a co za tym idzie nie powinien zawierać za wiele zamknięć, zatrzasków czy elementów ruchomych, które mogłyby się szybko uszkodzić.
Sekretem wykorzystania wieszaka na rowery przy codziennym użytkowaniu pojazdu jest przede wszystkim szybki dostęp. Wstajemy rano, myjemy się, jemu śniadanie i wsiadamy na rower, by dotrzeć do pracy, szkoły czy na uczelnię. Nie chcemy się z nim szarpać, dlatego wieszak na rowery musi mieć konstrukcję, która pozwala na łatwe zdjęcie pojazdu, bez jednoczesnego zadrapania czegokolwiek.

Zastosowanie wieszaka na rowery w przedpokoju lub w pokoju może sprawić że rower przestanie być problemem. Nie będziemy go przestawiali z konta w kont. Wystarczy umieszczać go na dobrze dobranym do naszych potrzeb wieszaku i sięgać po niego kiedy tylko najdzie nas ochota na jazdę na rowerze.

Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.