Uroda drzew i krzewów iglastych

2 weeks ago

W naszych ogrodach coraz chętniej sadzimy drzewa i krzewy iglaste. Prezentują się one bardzo ładnie i służą jako podstawa dla wielu stylizacji, tych nowoczesnych i tych klasycznych. Mogą wyglądać mniej lub bardziej egzotycznie w zależności od odmiany. Drzewa i krzewy iglaste zaskakują też różnym kolorem igieł i form.

Iglaste kompozycje

Rośliny iglaste świetnie zaprezentują się na tle kamiennych kompozycji. Podkreślimy wówczas ich naturalny charakter. Nadają się doskonale do ogrodu w stylu rustykalnym. Kiedy zmieszamy je z innego rodzaju roślinnością, stworzymy na przykład wrażenie naturalnego lasu na zboczu góry.

Jeśli zachowamy spójność stylistyczną i zdecydujemy się tylko na krzewy lub drzewa iglaste (może nawet na jedną odmianę) powstanie ogród bardziej nowoczesny i prosty. W obu przypadkach wspaniale nasze ogrodowe dzieło uzupełnią meble ogrodowe Oltre.

Świerki

Świerki często występują w naszych ogrodach. Do wyboru mamy różne odmiany: świerk pospolity, kaukaski, serbski, kłujący. Świerk pospolity woli gleby świeże. Dla świerków serbskich niewskazana jest z kolei gleba wilgotna. Natomiast świerk kłujący nieźle radzi sobie z suszą. Jednak często atakuje go mszyca zielona świerkowa.

Jałowce

Zarówno w ogrodach naturalistycznych jak i tych awangardowych sprawdzą się różne odmiany jałowca. Do dyspozycji mamy: jałowiec pospolity Hibernica i jałowiec pospolity Hornibrooki (mrozoodporny), okazały jałowiec pośredni.

Modrzewie

Drzewo, które dobrze będzie rosło w różnych warunkach, to modrzew europejski. Do wyboru mamy różne jego odmiany. Modrzew japoński natomiast preferuje świeżą glebę. Może pełnić funkcję atrakcyjnego solitera w naszym ogrodzie. Ma igiełki w niebieskozielonym kolorze

admin