Targi Motoryzacyjne w Poznaniu

Targi Motoryzacyjne w Poznaniu – wskazówki dotyczące pobytu w mieście dla odwiedzających

10 months ago

Każdego roku MotorShow w Poznaniu cieszy się bardzo dużą popularnością. Chociaż w mieście każdego dnia odbywają się targi branżowe, to zawsze te związane z motoryzacją cieszą się największą oglądalnością, a na ulicach panuje istny chaos! Dlatego jeżeli ktoś przyjeżdża do stolicy Wielkopolski na Targi Motoryzacyjne, powinien zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

Przede wszystkim radzimy na kilka miesięcy przed MotorShow zaplanować własny nocleg na cały weekend. Zwykle w piątki odbywają się imprezy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie nie brakuje znanych z telewizji celebrytów, prezenterów i znawców motoryzacji. Są wówczas też różne premiery, testowanie samochodów i ciekawe wydarzenia u różnych producentów. Sobota i niedziela już jest zarezerwowana na typowe oglądanie. A samych odwiedzających jest kilkanaście tysięcy! Dlatego hotel w Poznaniu może być zajęty na miesiąc przed.
Warto jest rezerwować hotel Poznań w okolicy ulicy Hetmańskiej lub przy Grunwaldzkiej, aby nie trzeba było korzystać z samochodu czy komunikacji miejskiej, aby dostać się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ścisłym centrum, jak i w dzielnicy Grunwald można spacerem dojść do odpowiednich pawilonów. A dlaczego udzielamy takich rad?

Korki i chaos na drogach

Tego dnia przyjeżdżają Polacy z całego kraju – jedni wybierają weekendowe szaleństwo w mieście, a poranki na Targach i zatrzymują się w hotelu w Poznaniu, inni rano pojawiają się przy kasie, a wieczorem już wracają do siebie. Dlatego na drogach panuje istny chaos. Korki, choć w tym mieście są normą, to tego weekendu przechodzą wszelkie pojęcie, a niekiedy kierowcy muszą czekać godzinami by dostać się do punktu docelowego.

Kolejnym problemem może się okazać dostępność parkingu. Chociaż Międzynarodowe Targi Poznańskie oferują płatne miejsca, to szybko są zajmowane, a na około ciężko chociaż o małą przestrzeń dla własnego pojazdu. Ponadto, w soboty w mieście jest strefa parkowania, za którą należy płacić około 5 złotych za godzinę. Dlatego wybór pozostawienia auta pod hotelem może się okazać najlepszym i słusznym rozwiązaniem. Wybierajcie hotel Poznań w ścisłym centrum dla własnej wygody.

HoteleWam

 

admin