Spokojny weekend w Tatrach – jak zaplanować?

Spokojny weekend w Tatrach – jak zaplanować?

10 months ago

Tatry to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. Turyści cenią sobie wyprawy na Podhale głównie z powodu niepowtarzalnego klimatu, świeżego powietrza oraz możliwości spędzenia aktywnie czasu na łonie natury. Jak zaplanować weekend w Tatrach, kiedy nie mamy ochoty na wielogodzinne wędrówki szlakami pieszymi? Jest wiele możliwości!

Po pierwsze – planowanie!

Ważne jest zaplanowanie noclegu – osoby ceniące spokój i ciszę powinny szukać poza granicami Zakopanego. Idealnie sprawdzi się w tym celu Bukowina Tatrzańska, położona kilkadziesiąt kilometrów od zimowej stolicy Tatr. Bukowina może okazać się doskonałą bazą wypadową, jeśli planujemy zwiedzanie okolicy. Z pewnością brak w niej także hałasu i tłumów, tak charakterystycznych dla Zakopanego. Wokół Bukowiny rozciągają się wspaniałe widoki, a przede wszystkim: zapierająca dech w piersiach panorama Tatr.

Bukowina oferuje przede wszystkim wiele interesujących stoków dla narciarzy. Co jednak poza sezonem zimowym? Osoby pragnące odpoczynku w ciszy i spokoju mogą z powodzeniem spacerować po licznych szlakach dookoła miasteczka, ale też korzystać z licznych restauracji czy karczm.
Szukając noclegu w Bukowinie sprawdź najtańsze oferty – tanie noclegi Bukowina Tatrzańska.

admin