Samodzielne wypełnienie PIT

2 years ago

Koniec roku wiąże się z wypełnianiem rozliczeń za wynagrodzenia otrzymane na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Jak przejść cały proces sprawnie, omijając długie kolejki w urzędzie skarbowym? Warto spróbować elektronicznego rozliczenia PIT, dzięki któremu każdy podatnik zaoszczędzi swój czas, a proces wypełniania dokumentów oraz przesłania formularzy wykonany zostanie bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak samodzielnie wypełnić rozliczenie podatkowe?

Bezpłatny program do rozliczania PIT stworzony został przez grupę osób, dla których finanse i rachunkowość stanowią chleb powszedni. Poprowadzi on każdego krok po kroku przez kolejne etapy uzupełniania rubryk znajdujących się w formularzu. Korzystać mogą z niego nie tylko klienci indywidualni, ale również pracownicy biur rachunkowych, a co najważniejsze – program jest darmowy.

Czym jest elektroniczne wypełnianie deklaracji podatkowych?

Od pewnego czasu ministerstwo rekomenduje elektroniczne składanie deklaracji PIT, jest to wygodny sposób zarówno dla pracowników urzędu jak i samego podatnika. Wypełnienie formularzu w prosty sposób zostanie dokonane z pomocą bezpłatnego programu do rozliczania PIT, a następnie deklarację należy przesłać bezpośrednio do urzędu drogą elektroniczną. Aby zapewnić podatnika o trafieniu dokumentów do urzędu zostaje przesłane potwierdzenie odbioru, które stanowi gwarancję, że dokumenty dotarły. Warto jednak przed przesłaniem PIT ponownie sprawdzić dane, które zostały wprowadzone do formularza, aby uniknąć niepotrzebnych pomyłek.

Metody Grabowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *