Renowacja skórzanej tapicerki samochodu

1 year ago

Skórzana tapicerka doskonale wygląda we wnętrzu każdego samochodu. Jednocześnie trzeba liczyć się z tym, że taki materiał będzie wymagał odpowiedniego czyszczenia oraz pielęgnacji.

Jak czyścić tapicerkę ze skóry?

W celu renowacji takiej tapicerki należy zaopatrzyć się w produkty przeznaczone specjalnie do tego celu. Mogą być to różne preparaty czyszczące, na przykład w postaci pianki, a także wosk lub lakier do skóry. Trzeba pamiętać, aby w czasie czyszczenia zawsze zachowywać dużą ostrożność, żeby nie uszkodzić powierzchni siedzeń.

Czyszczenie tapicerki najlepiej rozpocząć od usunięcia wszystkich zanieczyszczeń w postaci kurzu, piasku, czy okruszków. W tym celu konieczne będzie odkurzenie wnętrza samochodu. Dużą uwagę trzeba zwrócić na trudno dostępne miejsca, np. szczeliny między oparciem i siedziskiem fotela. Następnie można również użyć wody, jednak trzeba to robić bardzo ostrożnie i delikatnie – kontakt skóry ze zbyt dużą ilością wilgoci może doprowadzić do trwałego uszkodzenia tapicerki.

Odpowiednie preparaty do czyszczenia

Jak już zostało wspomniane, w celu przywrócenia skórzanej tapicerce idealnego wyglądu trzeba sięgać po specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do skóry. Takie produkty są dostępne w różnych postaciach, np. pianki. Można także zaopatrzyć się w woski i lakiery do skóry.

Produkty tego typu trzeba zawsze wykorzystywać zgodnie z instrukcjami znajdującym się na opakowaniu. Nie należy stosować zbyt dużo produktu, ani zbyt mocno trzeć skóry, żeby nie doprowadzić do jej uszkodzenia. Preparaty takie jak lakier do skóry należy nanosić wyłącznie na dokładnie oczyszczoną powierzchnię.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Z czasem wewnątrz auta zbierają się nie tylko zanieczyszczenia, ale również nieprzyjemne zapachy, na przykład potu lub dymu papierosowego. Dokładne wyczyszczenie skóry przy użyciu odpowiednich kosmetyków pozwoli na usunięcie tych nieprzyjemnych woni. Dzięki temu wnętrze auta będzie nie tylko czyste, ale także świeże.

Dobre preparaty do pielęgnacji, na przykład odpowiednio lakier do skóry, pielęgnują tapicerkę i nie powodują jej uszkodzenia. Ich działanie nie może powodować wysychania lub pękania skóry, nie powinno także usuwać farby, którą została pokryta. Warto od czasu do czasu stosować środki pozwalające także na impregnację skóry.

Trzeba pamiętać o systematycznym czyszczeniu i pielęgnacji tapicerki samochodowej. Dzięki temu uda się usunąć wszystkie zabrudzenia, a skóra zachowa doskonały wygląd oraz będzie bardziej odporna na uszkodzenia.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Lakiery24

Rafal