Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – poznaj ich zalety!

9 months ago

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na instalację obok domu przydomowej oczyszczalni ścieków. To urządzenie w znaczący sposób pozwala na zmniejszenie ilości odpadków i związków toksycznych przedostających się do gleby. Na czym polega zasada ich działania? Czy konserwacja tego typu urządzeń jest trudna? Jakie są jego zalety?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków stosowane są przede wszystkim w przypadku domów na terenach nieuzbrojonych, ale także przy domkach w górach czy domach letniskowych. Najlepiej sprawdzają się one, kiedy w domu zamieszkuje od 4 do 6 osób. Oczyszczalnie dowożone są przez producenta i instalowane w pobliżu domu. Właściciele posesji nie powinni martwić się o estetyczny wygląd ogrodu po wkopaniu oczyszczalni: projektanci urządzeń dbają o to, aby ich wygląd nie wpływał na odbiór przydomowego ogrodu.

Wielokrotne filtrowanie

Zasadą działania przydomowych oczyszczalni ścieków jest wielokrotne filtrowanie zanieczyszczeń i oddawaniu ich do ziemi po zneutralizowaniu toksycznych związków. Przydomowe oczyszczalnie zazwyczaj pracują dzięki pracy bakterii. Użytkownik oczyszczalni w określonych odstępach czasu musi jedynie wsypywać bakterie do oczyszczalni (są one dostępne w formie proszku lub też płynu). Bakterie kupić można wprost u producentów lub też w sklepach ogrodniczych czy budowniczych. Zadaniem bakterii jest stopniowe rozkładanie materii i wspieranie ochrony naturalnego środowiska. Rozwiązanie to cenione jest przede wszystkim z powodu niskiego nakładu pracy oraz szybkiego zwrócenia się inwestycji.

Czy korzystanie z oczyszczalni jest bezpieczne? Zdecydowanie tak. Producenci zadbali o to, aby wnętrze urządzenia było odpowiednio zabezpieczone przed działaniem osób trzecich. Pokrywa zamykana jest za niewielką kłódkę, a samo urządzenie posiada również uchwyty, aby mogło być transportowane samochodem.

admin