Podstawowe informacje o masażu leczniczym

7 months ago

Jeżeli lekarz zlecił nam rehabilitację w postaci masażu leczniczego i udajemy się na zabieg po raz pierwszy, nie zawsze wiemy co nas tam czeka i czy w jakiś sposób trzeba przygotować się do tego zabiegu. Oczywiście można o wszelkie wątpliwości zapytać swojego lekarza prowadzącego, ale nie zaszkodzi także przypomnieć sobie niektóre sprawy bezpośredni przed udaniem się na masaż leczniczy.

Czy konieczne jest jakieś specjalne przygotowanie?

Tak naprawdę nie ma konieczności przygotowywania się do masażu w jakiś szczególny sposób. Należy jedynie wziąć prysznic i ubrać w miarę komfortowy strój, na przykład dres czy sukienkę, które będzie się łatwo zdejmowało. Warto także opamiętać o tym, by przed zabiegiem jakim jest masaż leczniczy nie spożywać obfitych posiłków,

Najlepiej jest zjeść kilka godzin wcześniej i pojawić się z prawie pustym żołądkiem. Na masaż nie trzeba również niczego zabierać. Niektórzy pacjenci zastanawiają się, czy potrzebne będą im własne ręczniki, jednakże w gabinecie dostajemy jednorazowe podkłady i wszystkie niezbędne akcesoria.

Kto będzie masował i czy to boli?

W dobrym gabinecie fizjoterapeutycznym spotkamy się nie tylko z miłą atmosferą, ale także wykwalifikowanymi, doświadczonymi specjalistami wykonującymi masaż leczniczy, Muszą być to fizjoterapeuci, którzy mają potwierdzone dyplomami i certyfikatami kwalifikacje.

Masaż leczniczy, by był skuteczny, musi boleć, jednakże głęboki masaż tkankowy z pewnością będzie bardziej bolesny. Zwykle masaż jest wykonywany tak, by nie sprawiać zbyt wielkiego dyskomfortu pacjentowi.

Po masażu

Po zabiegu najlepiej nie udawać się od razu do wyjścia lecz chwileczkę odpocząć, na przykład w poczekalni czy też specjalnym pokoju pozabiegowym. Wtedy organizm zdąży nieco „ochłonąć”, a mięśnie odpocząć.

Dobrze jest również napić się wody, ponieważ bezpośrednio po masażu wspaniale działają jeszcze procesy oczyszczające organizm i można właśnie wtedy z tego skorzystać. Ponadto ciało będzie potrzebowało nawodnienia, warto więc mieć ze sobą wodę mineralną.

Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.