Nowy czy używany?

1 year ago

Kierowcy często zastanawiają się jaki samochód powinni wybrać: nowy czy może jednak używany? Wybór samochodu jest bardzo ważną kwestią, gdyż wpływa w istotny sposób na domowy budżet.

Decyzja o zakupie

Przed podjęciem decyzji należy się zastanowić ile środków finansowych możemy przeznaczyć na samochód oraz czy nowy samochód jest nam niezbędny. Samochody używane są lepszym wyborem dla nowych, jeszcze niedoświadczonych kierowców, którzy dopiero się uczą jeździć. Są również polecane dla osób, których budżet domowy jest ograniczony, a nie chcą lub nie mogą korzystać z kredytów samochodowych lub nie chcą kupować nowego samochodu na raty.

Z kolei dla osób z większym budżetem finansowym polecane są nowe samochody. W salonach sprzedaży samochodów można dopasować wyposażenie oraz kolor samochodu do własnych potrzeb.

Jednak również osoby decydujące się na używany samochód mogą przebierać w popularnych markach samochodów. Na portalach ogłoszeniowych można odnaleźć całą masę używanych samochodów z różnym wyposażeniem, kolorem, a także w różnym stanie. Można również zasięgnąć rady u właścicieli wypożyczalni samochodów Katowice. Samochody z tychże firm przecież są często eksploatowane i to przez różne osoby. Można się dopytać , czy dany model auta często ulega awarii, czy też nie.

Należy jednak pamiętać, że nowy samochód najczęściej nie wymaga żadnego wkładu finansowego przynajmniej przez pewien czas użytkowania samochodu. Tymczasem kupno używanego samochodu wiąże się bardzo często z koniecznością poniesienia pewnych kosztów finansowych związanych np. z wymianą klocków hamulcowych, filtrów, rozrządu czy innych napraw.

Warto przeanalizować, które rozwiązanie jest lepsze dla nas, a także na które nas aktualnie stać. http://carfree.pl/samochody/pl

 

admin