Nietuzinkowe dodatki w pokoju dziecka

Nietuzinkowe dodatki w pokoju dziecka

8 months ago

Urządzenie i wyposażenie pokoju dziecka powinno być uzależnione przede wszystkim od jego wieku i naszych możliwości finansowych. Oszczędność nie powinna być jednak powodem pozbawiania dziecka przestrzeni, w której będzie czuło się komfortowo i bezpiecznie. Jak sprawić, aby pokój dziecka był idealnym miejscem do spania, nauki i zabawy? Oto kilka wskazówek!

Kolory, meble

Przede wszystkim postawmy na jasne kolory, mogą być również pastele. Jasne kolory poprawiają samopoczucie, wpływają na nasz nastrój. Sprawdzą się one szczególnie w małych pomieszczeniach, gdzie optycznie pozwolą je nieco powiększyć. Podobnie jest z meblami – stawiając na jasne kolory bez trudu znajdziemy również meble dziecięce w jasnych kolorach. Wśród nich powinny znaleźć się: łóżko, szafa lub dwie komody, półki na książki lub regały. W przypadku dziecka w wieku szkolnym konieczne jest także zakupienie biurka i fotela, dostosowanego do wzrostu malucha.

Aby pokój był bardziej atrakcyjny dla dziecka warto postawić na nietuzinkowe dodatki – są nimi przede wszystkim oryginalnie przystrojone ściany. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie fototapet z motywami bajkowymi czy roślinnymi – odmienią oblicze pomieszczenia. Wiele interesujących fototapet do pokojów dziecięcych znajdziemy na stronie decoboo.pl.

admin