Motywy roślinne w mieszkaniu

8 months ago

Jednym z najbardziej modnych motywów w wystroju wnętrz w tym sezonie jest motyw botaniczny. W jaki sposób możemy przenieść ten trend z katalogów wnętrz do własnych domów i mieszkań?

Rośliny

Najprostszym i jednocześnie bardzo efektownym sposobem jest zamieszczenie w swoich wnętrzach różnorakich roślin. Świetnie sprawdzają się w ten roli paprocie oraz kaktusy i sukulenty, które są wyjątkowo niewymagające – nie trzeba ich często podlewać, podcinać ani przesadzać.
Możemy również umieścić w mieszkaniu kwiaty cięte, w wazonach. Będą co prawda żyły krócej, co nie zmienia faktu, że mogą stanowić piękną ozdobę pokoju.

Forniry egzotyczne

Nie każdy może pozwolić sobie jednak na trzymanie w mieszkaniu roślin. Osoby, które często na dłużej podróżują będą miały problem z odpowiednim dbaniem o żywe organizmy. Alergicy także nie zawsze mogą posiadać rośliny w mieszkaniu.
Dobrym rozwiązaniem dla tym wszystkich osób są forniry egzotyczne. Można przy ich pomocy okleić w ciekawy sposób meble, które dzięki temu przestaną mieć jedynie funkcję użytkową, ale zaczną również stanowić interesującą ozdobę pokoju.

Obrazy, grafiki

Każde wnętrze można upiększyć i ożywić poprzez odpowiednie ozdoby. Szczególnie praktyczne są te, które możemy powiesić na ścianach, ponieważ nie zajmują wiele miejsca, a mogą całkowicie zmienić charakter pomieszczenia.
Trend botaniczny daje nam duże pole do popisu jeśli chodzi o ciekawe zdjęcia czy grafiki. Warto zamieścić na ścianach kilka pejzaży czy fotografii natury – patrzenie na nie uspokaja większość ludzi. Ponadto, taka ozdoba świetnie wpisuje się w najnowsze trendy wnętrzarskie.
Warto pomyśleć również o zamieszczeniu pewnej grafiki z motywem roślinnym. Może ona zawierać także pewne ekologiczne przesłanie, zgodne z naszymi przekonaniami i pasujące do ogólnego wystroju wnętrza.

Trend botaniczny można zatem wprowadzić we własne wnętrza na wiele łatwych sposobów, warto więc spróbować to zrobić. Kolor zielony bardzo pasuje do wnętrz, w których spędzamy czas na co dzień.

Sprawdź ofertę Atpol – forniry egzotyczne

admin