Meble wypoczynkowe w pokojach dziennych – co wybrać?

Meble wypoczynkowe w pokojach dziennych – co wybrać?

8 months ago

Poszukiwania sofy i foteli do pokojów dziennych i salonów mogą zająć nam sporo czasu – wszystko za sprawą szerokiej oferty topowych producentów oraz możliwości związanych z tapicerowaniem, zmianą kolorów. Wchodząc do sklepów meblowych i buszując w sklepach internetowych powinniśmy mieć konkretne oczekiwania względem mebla: określić jego styl, funkcjonalność, kolor. Dzięki temu zakupy przebiegną znacznie szybciej!

Tapicerka – niezwykle pożądana!

Jakie modele są obecnie najmodniejsze? Wielkim zainteresowaniem cieszą się sofy klasyczne, z poduszkami i wygodnymi, szerokimi podłokietnikami. Ten rodzaj mebla przypominać nam może wykwintne meble końca XIX wieku. Sofy i fotele są starannie tapicerowane – wybór kolorów jest niezwykle szeroki. Warto pamiętać również o tym, że obecnie odchodzi się od stosowania wyłącznie jednego koloru – warto wybrać sofę i fotel tapicerowane tkaninami o kontrastowych kolorach. Zwracajmy uwagę na rodzaj tapicerki – powinna mieć ona grube sploty. Możemy być wtedy pewni, że będzie ona odporna na uszkodzenia, ścieranie.

Jak dodatkowo uzupełnić salon czy pokój dzienny? Rozwiązaniem mogą okazać się wygodne pufki i siedziska, których zadaniem może być usadzenie nieprzewidywanych gości lub też oparcie nóg po ciężkim dniu w pacy.

admin