Kiedy warto wybrać rusztowania Plettac

2 years ago

Zazwyczaj rusztowania wybierane są przez firmy budowlane, które dzięki możliwości szybkiego i łatwego montażu mogą je wykorzystywać do wykonywania prac o charakterze remontowo-budowlanym. Same rusztowania mają jednak dużo szersze zastosowanie, co doskonale pokazują obecne także na polskim rynku rusztowania Plettac.

Rusztowania fasadowe i jezdne

Dużą zaletą rusztowań Plettac jest wspomniana już łatwość montażu, co również przekłada się na możliwość szybkiego transportu wybranych rusztowań. Łatwość montażu wskazana jest zwłaszcza przy planowaniu budowy. W przypadku rusztowań fasadowych jeden pracownik może złożyć w ciągu dnia od 100 do 500 metrów kwadratowych konstrukcji. W rusztowaniach fasadowych wykorzystano zamknięte profile, co zwiększa wytrzymałość konstrukcji oraz ma wpływ na bezpieczeństwo pracowników. Same podesty robocze mają dodatkowe zabezpieczenia, które zwiększają bezpieczeństwo pracy a jednocześnie są chronione przed wypadnięciem z konstrukcji. Długość podestów można stopniować, co umożliwia budowanie rusztowań fasadowych wokół budynków o bardzo zróżnicowanych kształtach. Przy mniejszych pracach remontowych sprawdzą się rusztowania jezdne, które umożliwiają pracę na wysokości do 14 metrów. Ten rodzaj rusztowań Plettac charakteryzuje przede wszystkim duża mobilność dzięki zamontowaniu specjalnych kółek.

Rusztowania modułowe

Coraz popularniejsze są również rusztowania modułowe, które mają szerokie zastosowanie w wielu branżach. Ten rodzaj rusztowań wykorzystuje dużo bardziej skomplikowane rozwiązania, oparte na wykorzystaniu stojaków, rygli i stężeń (poziomych, pionowych lub ukośnych). Montaż takiego rusztowania rozpoczyna się od montażu stóp gwintowanych, na których montowane są elementy początkowe. W stojakach co 50 cm rozmieszczone są otwory, w których należy umieścić stężenia oraz rygle, które montuje się pod kątem prostym. Mimo skomplikowanego opisu zasada montażu jest niezwykle prosta i wykorzystuje zasadę zamka klinowego, zabezpieczonego od góry przed samoistnym wypięciem.
Więcej w temacie artykułu na stronie rusztowania Plettac sternservice.pl

Metody Grabowski