Kiedy najwyższa pora zmienić coś we wnętrzu

2 months ago

W końcu nadchodzi taki czas, że czujemy, że zmiany są konieczne. Oto najwyższa pora na radykalną metamorfozę! Bardzo często takie emocje ogarniają nas na wiosnę, kiedy cały świat  przyrodniczy także postanowił się przemienić. Ale jak rozpocząć metamorfozę wnętrza? Przecież to bardzo trudne zadania i niejednokrotnie wymaga wsparcia innych osób. Inaczej niż przemiana wnętrzarska, która jest prostsza, a która wpływa na tę emocjonalną. Miejsca, w których żyjemy, w których upływa nasza codzienna egzystencja, mają ogromny wpływ na to, jak wyglądają nasze wnętrza duchowe.

Nowy styl we wnętrzu i nowy styl ducha

Kiedy ogarnia nas potrzeba zmiany najbliższego otoczenia, bardzo często wiąże się to z rosnącą ochotą na nowy styl bycia, na odczuwanie innego niż dotychczas nastroju. Wnętrzarskie przemiany wyznaczają kolejne etapy w naszym życiu emocjonalnym. Podkreślają stan ducha, jaki w danym okresie nam towarzyszy. Wielokolorowy salon w postimpresjonistycznym stylu, to radość sama w sobie.

Ten nawiązujący do pop-artu to zabawa, interpretacja, dystans do świata i do kultury. Impresjonistyczna, jasna kuchnia z angielskimi meblami to jasność i harmonia. A chłodny minimalizm w każdym kącie to opanowanie, ład i wyraz skupienia na istocie sprawy. Tak, wnętrza bardzo wiele mówią o nas i o naszym nastroju. Jeśli brakuje nam pomysłów na to, jak go wyrazić i wyeksponować, to wiele inspiracji znajdziemy tutaj: onemarket.pl.

Urocze stoliki drewniane

Podejmując się metamorfozy wnętrzarskiej, odkryjemy być może na nowo urok prostych rzeczy wywodzących się z natury. Jak stoliki drewniane, które w klasycznej wersji wyrażają nasze przywiązanie do natury i jej tworów. Podkreślają sentymentalne podejście do świata, który pozornie tylko przeminął, bo trwa w przedmiotach. Stoliki drewniane bowiem wskazują na bogatą tradycje mebli z drewna, na styl bycia w minionych wiekach.

Futurystyczne regały

Jeśli zaś inspiruje nas to, co futurystyczne, co dopiero nadejdzie i objawi w pełni swoją formę, wybierzmy meble awangardowe. Jak regały, które robi się ze szkła czy z metalu. Takie, które zaledwie obrysowują przestrzeń i wydają się bardzo kruche, choć w rzeczywistości to nad wyraz solidne i praktyczne meble.

admin