Jakie tonery kupować?

1 year ago

Drukarka to bardzo przydatne i praktyczne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w każdym biurze, a także w domu. Użytkownicy tego typu urządzeń muszą jednak zazwyczaj stanąć przed dylematem dotyczącym wyboru tuszu. Problem polega na podjęciu decyzji o zakupie droższego oryginału lub tańszego zamiennika.

Różnica w cenie ma znaczenie

Wystarczy rzucić okiem na ceny dostępnych tuszy, aby przekonać się, że zamienniki są rzeczywiście odczuwalnie tańsze. Różnice nie są tak duże, jeśli ktoś stosunkowo rzadko inwestuje w taki zakup. Jednocześnie jednak trzeba liczyć się z tym, że przy częstym drukowaniu oryginalne tonery do drukarek można uszczuplić zasoby portfela.

Oczywiście każdy powinien pamiętać, że przy zakupie tonerów nie liczy się wyłącznie cena na opakowaniu. Kluczowe znaczenie dla faktycznej opłacalności wybranego rozwiązania będzie miała głównie jego wydajność. Na pewno jednak dokładne sprawdzenie takiego parametru w domowych warunkach jest trudne. W końcu nikt nie wykona kilkuset identycznych wydruków jedynie po to, aby porównać ze sobą dwa produkty.

Awarie sprzętu?

Nieoryginalne tonery do drukarek spotykają się z bardzo różnymi zarzutami. Często dotyczą one także stosunkowo poważnych oskarżeń o spowodowanie poważnej awarii. Jednocześnie można spotkać się z bardzo wieloma opiniami zadowolonych klientów, którzy na co dzień używają zamienników i nigdy nie mieli problemu ze sprzętem. Jaka jest zatem prawda na temat tonerów do drukarek?

Na pewno prawdą jest to, że wiele zamienników reprezentuje co najmniej przyzwoitą jakość. Wiele firm, które je produkuje, działa na rynku już do dawna i oferuje sprawdzone rozwiązania. Jednocześnie jednak w sklepach czasem pojawiają się alternatywy dla oryginalnych tonerów dla drukarek, które niestety nie spełniają zbyt wysokich standardów. Do najbardziej wadliwych rozwiązań należą przede wszystkim tonery przygotowane ze zużytego sprzętu, który trafił do ponownego wykorzystania.

Co lepiej kupować?

Na pewno nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Tańsza cena zamienników oryginalnych tonerów do drukarek, sprawia, że wiele osób chętnie przymyka oko na ich możliwe wady. W końcu oszczędności z wykorzystywania takich tuszy są bardzo odczuwalne. Dotyczy to głównie osób, które dużo i często drukują.

Jednocześnie zakup niezbyt dobrych zamienników pochodzących z nieznanego źródła na pewno będzie ryzykownym rozwiązaniem z punktu widzenia osoby, która właśnie zainwestowała w nową drukarkę wysokiej jakości. Trzeba brać pod uwagę, że taki sprzęt jest bardzo drogi i może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. W takim przypadku zaoszczędzenie kilku złotych na tonerze nie będzie miało większego znaczenia, zwłaszcza jeśli ma to być produkt niższej jakości.

Zenek