Jakie łóżko wybrać do naszego mieszkania?

5 months ago

Wybór konkretnego łóżka z pewnością będzie dla nas nieco problematyczny – wszystko za sprawą licznych modeli łóżek, dostępnych w sklepach meblowych stacjonarnych oraz internetowych. Producenci co jakiś czas zasypują nam interesującymi nowościami. Które z nich faktycznie powinny być w kręgu naszego zainteresowania?

Z pewnością warto zwrócić uwagę na materiały, z których wykonane są meble. Najczęściej jest to lice drewno lub też płyty meblowe. Materiały te różnią się zasadniczo od siebie: ceną, jakością, wagą oraz odpornością na uszkodzenia. W przypadku płyt meblowych są one lekkie, a w ich wnętrzu znajdziemy sprasowane elementy drzewne. Powierzchnia płyt pokrywana jest laminatami – ich szeroki wybór kolorystyczny pozwala dobrać idealną kolorystykę dla danego pomieszczenia. Płyty meblowe są odporne na niewielkie zarysowania, wnikanie wilgoci. Zachęca ich cena.
W przypadku litego drewna jest ono pozyskiwane z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Drewno lite jest starannie selekcjonowane, kolejno suszone przez kilka tygodni w specjalistycznych magazynach. Dopiero po tych procesach może być one poddane obróbce stolarskiej. Lite drewno jest odporne na zarysowania, wnikanie brudu czy wilgoci, odkształcenia. Na długie lata zachowuje również swój naturalny kolor. Producenci mogą dodatkowo zabezpieczać drewno lakierami i bejcami.

Dodatkowe funkcje łóżek

Producenci starają się, aby ich produkty były nie tylko eleganckie, ale i funkcjonalne. Wiele oferowanych modeli posiada dodatkowe, wewnętrzne komory, służące do przechowywania pościeli czy ubrań sezonowych. Wariacją na ten temat jest łóżko z szufladami. Ciekawym rozwiązaniem są także tapicerowane zagłówki – to świetnie rozwiązanie dla osób ceniących wieczorną lekturę w łóżku.

admin