Inspiracje na jesienny ogród

1 year ago

Jesień w ogrodzie może być naprawdę piękna – złota polska jesień charakteryzuje się przede wszystkim zmiennością barw i wspaniałą aurą. W połączeniu z wysokimi temperaturami możemy cieszyć się kolorowym spektaklem e własnym ogrodzie. Zaaranżowanie tej przestrzeni wypoczynkowej nie będzie wielkim wyzwaniem. Warto skorzystać z ofert topowych producentów!

Jesienny ogród pełen wygody

Chcąc zaaranżować przestrzeń ogrodową w czasie jesieni przede wszystkim skupmy się na meblach. Nowoczesne meble ogrodowe znajdziemy głównie u samych producentów: co roku proponują nam oni nowe kolekcje, wśród których znajdziemy zarówno nowoczesne zestawy, jak i meble nawiązujące do klasycznego designu. Kupno mebli ogrodowych po sezonie niesie za sobą olbrzymią korzyść: jesień jest czasem, w którym producenci często proponują nam atrakcyjne rabaty i promocje!

Wśród najchętniej wybieranych mebli ogrodowych wymienia się komplety technorattanowe i rotangowe. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, wysoce odpornym na zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć. W przypadku rotangu wykorzystywane są naturalne pnącza pozyskiwane z upraw ekologicznych. Stelaże nowoczesnych mebli ogrodowych tworzone są z lekkiego, malowanego proszkowo aluminium, co skutecznie chroni mebel przed wilgocią i rdzą. Zaletą aluminium jest również fakt, że jest ono bardzo lekkie, co przekłada się na łatwość podnoszenia jego elementów.

Elementy przydatne w ogrodzie jesienią

Aby poprawić komfort cieplny w ogrodzie przede wszystkim warto postawić na ogrzewacz ogrodowy – niewielki promiennik ciepła pozwoli podnieść temperaturę pod pergolą czy też ogrzać się podczas chłodniejszych, jesiennych wieczorów. Dobrym rozwiązaniem jest również pergola ze ścianami bocznymi, które ochronią nas przed silniejszymi powiewami wiatru.

Metody Grabowski