Impresjonizm w ogrodzie

2 months ago

Czym jest impresja? Wrażeniem, prostotą doznania, smakiem, kolorem, zapachem. Pewną całością, której dostajemy w tej konkretnej chwili od świata. To ulotność i zjawiskowość pochodząca od rzeczy. To nić, która wiąże nas z otoczeniem. To nasze tu i teraz, które za chwilę przeminie, żeby stać się przeszłością. Gdzie, jeśli nie w ogrodzie, mamy możliwość rozkoszowania się różnorodnymi impresjami? Tę wartość ogrodu jako przestrzeni impresji docenili także impresjoniści, dla których podstawowe doznania stały się tworzywem sztuki.

Impresjonistyczne ogrody pełne urody

Malarze impresjoniści uwielbiali tworzyć w plenerze, bo to właśnie tam zaobserwować można zmienność świata. Jeden obiekt więc malowali w różnych momentach doby, żeby pokazać jego dynamikę zależną m.in. od światła. To ono głównie interesowało impresjonistów. Szczególnie w wersji rozświetlonej, jaśniejącej, olśniewającej. Stąd na płótnach impresjonistów biel jako bardzo ważna barwa. Także w przypadku przedstawień ogrodowych.

Biel na obrazie i w ogrodzie

Biały kolor umożliwia oddanie impresji pogodnej przestrzeni, również ogrodu. Jak wprowadzić ją do dzisiejszego ogrodu, kiedy chcemy naśladować płótna impresjonistyczne? Oczywiście poprzez nasadzenia. Białe tulipany, róże (rabatowe i pnące), jaśminowiec, stokrotki ogrodowe. Biel pojawi się w różnych partiach ogrodu. Doskonale wprowadzą ją też meble ogrodowe.

Białe meble ogrodowe

Białe meble ogrodowe to najprostszy sposób na rozjaśnienie przestrzeni. Jeśli poszukujemy inspiracji w tym zakresie, to warto zajrzeć na stronę , gdzie odkryjemy też białe meble technorattanowe. prawdziwe cudeńka do impresjonistycznego gardenspace.pl ogrodu marzeń i doskonałości.

Białe zakątki ogrodowe

Impresjonistycznie zaprezentują się zakątki ogrodowe całe urządzone na biało. Na przykład drewniana weranda pomalowana na biało i umeblowana kompletem technorattanowym w tym samym kolorze.

admin